Hayatınızı kolaylaştıracak bazı öneriler

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve webkolik tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Standartlarınızın boyutunu düşürüp, Hayatınızı kolaylaştıracak birkaç basit öneri:

*Evinizi rahat ve fonksiyonlu bir kullanım için düzenleyin, görünümü için değil. Örneğin, evinizdeki bir veya iki odayı sadece Bebeğinize özel oda yapın. Oraya yastık, battaniye, bebek bezleri, su, aperatifler ve biberon gibi bebeğinizi emzirirken ihtiyacınız olabilecek şeylerden koyun.
    * Temizleme derdini en aza indirmek için kağıt tabak ve bardak kullanın.
    * Dağınıklığı en aza indirgemek için her şeyi kullandıktan sonra yerine koymaya çalışın.
    * Sürekli olarak ihtiyacınız olan ve olmayan öğeler listesiyle , yapmanız gereken işler listesi tutun. Bu listeyi size yardım etmek isteyen biri olduğunda; bu eşiniz, baika bir aile üyesi veya arkadaşlarınız olabilir, ona sunabilirsiniz.
    *Yardım tekliflerini kabul etmekten veya yardım istemekten korkmayın. Bu sıralar cesur bir tavır sergilemenin veya her şey kontrolünüz altındaymış gibi rol yapmanızın sırası değil -elbette her şey yolunda gitmiyorsa.Eğer her şey yolunda gidiyorsa, o zaman bunu nasıl başardığınızı bize de bildirin!
    Aile ve arkadaşlar genellikle yardım edebilecekleri konularda size yardımcı olmaya istekli olurlar, onlardan ihtiyacınız olan şeyleri almalarını veya dışarı çıktığınızda bebeğinize göz kulak olmalarını isteyebilirsiniz.
    * Çamaşırlarınızı kendiniz yıkamak yerine çamaşırhaneye gönderip yıkatın.
    * Evinizi haftada bir temizleyecek veya yapmanızın mümkün olmadığı, gündelik ev işlerini yapacak birini tutun.

Yukarıdaki önerilerin bazıları size abartılı gelebilir fakat bunlar, yaşamınızdaki yeni kısa vadeli bu rutine alışıncaya kadar, içinde bulunduğunuz ortamda kaliteli büyük bir fark yaratacak sizi rahat ve huzurlu bırakacak önerilerdir. Tüm bunlardan sonra , şu anda önceliklerini bebeğinize bakmanız, sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmenizdir.