Güzel Sözler Hoşgörü ile ilgili sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve Lavinia tarafından 27 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Hoşgörüyle ilgili güzel sözler

Hoşgörü hakkında söylenmiş güzel sözlerden bazılarını aşağıda okuyabilirsiniz.

“Hoşgörülü ol ki sana da öyle davranılsın.” Hz.Muhammed (Sav)

Hoşgörü, uygarlığın biricik sınavıdır. Arthur Helps

Yasalar tek başlarına ifade özgürlüğünü güvenlik altına alamaz. Her insanın ceza almadan düşüncelerini açıklayabilmesi için bütün toplumda hoşgörü ruhu olmalıdır. - Albert Einstein

Hitler Yahudilere saldırdığı zaman, hiç ilgilenmedim çünkü Yahudi değildim. Ve Hitler Katoliklere saldırdığı zaman, Katolik olmadığım için ilgilenmedim. Hitler sanayicilere ve işçi birliklerine saldırdığı zaman, birlik üyesi olmadığı için ilgilenmedim. Sonra Hitler bana ve Protestan kilisesine saldırdı. İlgilenecek kimse kalmamıştı. - Rahip Martin Niemöller

Meyvesi çamura düşüyor diye, ağaca mı lanet edilir? Hölderlin

Toplumsal hayatta en yararlı erdem hoşgörüdür. Dale Carnegie

Bu çağın gereği ortak bir din değil, çeşitli dinlere bağlı insanlar arasındaki karşılıklı hoşgörü ve saygıdır. Gandhi

Bazı insanlardan nefret ederiz çünkü onları tanımayız. Onları tanıyamayız çünkü onlardan nefret ederiz. - Charles Caleb Colton

Gerçek insan, başkasının yüzünde patlayan tokadı kendi suratında duyabilen insandır. - Jose Marti

İnsanoğlunun vebası farklılıklardan korkması ve reddetmesi: tek tanrıcılık (mono-teizm), tek kral (mon-arşi), tek eşlilik (mon-agami), ve çağımızda tek Tıp (mono-medicine). Yaşamanın; dini, siyasi, cinsel, tıbbi olayları düzenlemenin tek doğru yolu olduğu inancı insanın ve kurtuluşunu, güvenliğini, ve ruh sağlığını korumak isteyen türdaşlarının yüzleştiği en büyük tehdinin kökünde yatan sebep. - Thomas Szasz

İnsanlar arasında bu kadar farklılık varken hoşgörü bir erdem değil, hayatta kalmak için bir gereklilik. - Rene Dubos

Hayattan hoşnut olun,çünkü size sevmek,çalışmak,oynamak ve yıldızlara bakma şansı veriyor.Henry Dyke

Başkalarının iyiliği için uğraşan bir kişi,kendi iyiliğini de garanti altına almıştır.Confucius