Güncel Huawei Bilgisayar Pazarına mı Giriyor?

Konusu 'Web Bilgisayar' forumundadır ve Ceren tarafından 25 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Ceren

Ceren Süper moderatör

Huawei Bilgisayar Pazarına mı Giriyor?

Yapılan son açıklamalara göre Çin kaynaklı olan ve pazarı oldukça geniş olan Huawei bilgisayar pazarına da el atacak gibi görünüyor. Öncelikle bir duyum olarak kalan daha sonra ise Çin kaynaklı haberlerden kesinleştirilen bu karar piyasayı baya zorlayacağa benziyor. Çinliler bu işte de iyi olup bazı markaların elinden konumunu alabilir. Hatta bunun için Çin çoktan çalışmalara başlamış bile. Huawei bilgisayar programı işine de el atar mı sorusu aklıma geliyor bu girişimden sonra.
    Huawei Bilgisayar Pazarına mı Giriyor.jpg

Oldukça pazarlama konusunda etkili olan Huawei çoktan bir markanın patentini almış bile. “MateBook” patenti markası ile çok hızlı bir giriş yapacak piyasaya. Ha ama bu markayı bilgisayarda mı yoksa tablet bilgisayar da mı kullanacaklar bu konu hakkında çok da bir fikrimiz yok. Belki de bilerek açıklama yapmıyorlar, onları geçmeyelim diye. Gözü açık olmanın zamanı geldi bence. Piyasa oldukça sarsılacak gibi. Merakla bekliyoruz bakalım her konuda satış pazarlamasının iyi olduğunu düşündüğüm Huawei marka bilgisayarlar da telefonları ya da diğer ürünleri kadar başarılı olabilecek mi? Yakınlarda kokusu çıkart. 2016 da tanıtacaklarını çok önceden duymuştuk.

Çinliler disiplinli çalışmalarında Huawei markasını bilgisayar pazarına sokmakta geç bile kaldı bana göre. Çok önceden girmeliydi ama kesin bekledikleri bir durum vardı. Beklediğim seviye de yüksek performanslı bir bilgisayar mı olacak, yoksa sırf bilgisayar pazarına girmek için mi bir bilgisayar yapıp piyasaya sürecekler tam bir fikrim yok. Ama Huawei markası yapmış olmak için bir şeyler yapmaz diye düşünüyorum. Gerçekten hızlı ve farklı bir giriş olacağını düşünüyorum. Gün sayıyorlar fakat hala neden beklediklerine anlam veremiyorum. İnşallah bunun sonucunda düşüncelerimizi alt üst edecek, beklentilerimiz dışında bir tasarım bilgisayarı ile karşı karşıya kalmayız. Şayet böyle bir şey olursa Huawei ve Çin markalı eşyalara karşı olan tüm güvenimi yitiririm gibime geliyor. Sadece ben de değil bu markaları seven herkes beklediğini bulamaz ise çok kötü bir tepki verebilirler. Şu an için çok bir bilgimiz yok biz de Huawei ile birlikte geri sayım yaparak bilgisayarın ortaya çıkmasını bekliyoruz, ya da bir açıklama bekliyoruz. Sayılı gün çabuk geçer umarım.