İlk Yardım Dolabında Neler Olmalı

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 16 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

İlk Yardım Dolabı İçeriği

İlk Yardım Dolabında Bulunması Gerekenler

Evde veya iş yerinde ilk yardım çantası yerine, ilk yardım dolabı da bulunabilir. Fakat bu dolabın içerisinde neler bulunması gerektiğini biliyormusunuz.İşte evine veya iş yerine yeni bir ilk yardım dolabı alan vatandaşlarımız için faydalı bir bilgi olacağına eminim.

İlk yardım yaralanmalarda ilk müdahaleyi yapabilmek için gerekli araç ve gereçlerden oluşmaktadır.İlk yardım dolabında bulunması gerekenleri şöyle listeleyebiliriz;

ilk yardım dolabında neler bulunur 2013

Büyük sargı bezi, Üçgen sargı, Steril gazlı bez, Hidrofil pamuk, Esmark bandı, Plaster, Yara bandı, Turnike, Çengelli iğne, Makas, Plastik örtü, İlkyardım kitabı, Buz torbası, Vücut termometresi ve son olarak Acil telefon numaralarının listesi.

Bu listede belirttiğimiz araç ve gereçler yaralanmalar anında ilk müdahale etmemize yardımcı olan malzemelerdir.Ve herkesin evinde veya iş yerinde muhakkak bulunmalıdır.Eğer yok ise acil bir ilk yardım dolabı edinmelidirler.