Iphone 4 - Galaxy S2 karşılaştırma

Konusu 'GSM Operatörleri' forumundadır ve Klaus tarafından 28 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. İphone 4 ve Galaxy S2 karşılaştırması

Telefon almaya karar verdiğinizde ilk kriteriniz nedir? Fiyatı, kalitesi, veya özellikleri genel olarak dikkate alınanlardır. Bazıları telefon almadan önce uzunca araştırma yapar. Kimisi de gider bir teknoloji mağazasına, ilk gördüğünü satın alır. Pekala, bu yazımda 2 akıllı telefonu her yönüyle karşılaştıracağız. Telefon modelleri size belki eski gelebilir ama hala alıcıları var. Samsung her zaman fonksiyonel telefonları karşımıza çıkarıyor. Ama her ne kadar özellikleri iyi olsa da, Apple daha çok isteniyor. Birçok insan özellikle ergenlik çağındaki arkadaşlar Iphone, Iphone diye tuttururken ben bu yazımda objektif olamayıp Samsung Galaxy S2'yi fiyatı, özellikleri, kalitesi bakımından öve öve bitiremeyeceğim.

İlk önce Iphone 4S..

Bir telefondan ne beklersiniz? Mesela dosyalarınızı depolamak? 32 GB'lık dahili hafızaya sahip Iphone işinizi görebilir. Iphone belirli aralıklarla yeni modellerini piyasaya sürüyor. Bilinçli kullanıcılar biliyor ki aslında yeni modellerinde çok az yeni özellikler bulunuyor. Iphone 4 3,5" geniş ekrana sahip. ITunes dan müzik indirebilirsiniz. Birçok oyun ve uygulamarı Iphone 4S üzerinde çalıştırabilirsiniz. Ayrıca telefonun sahip olduğu ram 512 mb. Arka 5 mp kamerayla 720p video çekebilirsiniz ayrıca önde de VGA kamera bulunmaktadır. Fiyatı ise 1,400 ile 1,900 arasında değişiyor bu telefonun..

veee Samsung Galaxy S2

Galaxy s2 4.3" ekrana sahip. 8 mp kamerasıyla 1080p videolar çekebilirsiniz. Ön kamerasıyla da 3G teknolojisinden yararlanabilirsiniz. Dahili bellek: 32 Gb, ve max. 32 gb hafıza kartı kullanabiliyorsunuz. Fiyatı da 900 ile 1,500 arasında değişiyor. Şöyle kısaca tekrar karşılaştırırsak..

Iphone 4: 5 mp kamera var 720p video çekebiliyor. -
    Samsung galaxy s2: 5 mp kamera var. 1080p video çekebiliyor. +

Iphone: 16/32 Gb dahili bellek seçenekleri var. +
    Samsung: 16/32 Gb dahili bellek seçenekleri var. +

Iphone: 3.5" ekrana sahip. -
    Samsng: 4.3" ekrana sahip. +

Iphone: 512 mb ram. -
    Samsung: 1 GB ram. +

Iphone 4: 1,400 ile 1,900 tl. -
    Samsung Galaxy s2: 900 ile 1,500 tl. +

Yani Iphone 4'ün bir konuda samsung'dan üstünlüğü olsa yazacağım ama bana göre yok. Ha bir tek konuda belki Iphone üstün sayılabilir o da uygulamalar. Geri kalan her şey için Samsung. =) Saygılar.

Önemsiz not: Üniversitede bu konuyu İngilizce kompozisyon olarak yazmıştım. Kısaltarak, Türkçeye çevirerek paylaştım. İstenilirse orijinal olanını da paylaşırım.

2. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Iphone 4 - Galaxy S2 karşılaştırma

İphone 4 ve Galaxy S2 Bilgileri için teşekürler Murat..Mümükünse ayrı bir başlıkta İngilizce olarak da alalım..:)