İstanbul'un En İyi İftar Mekanları

Konusu 'Türkiyem' forumundadır ve Berrak tarafından 26 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. İstanbul'un En İyi iftar Mekanları

Bereketli ay Ramazan'ın en keyifli beraberlikleridir iftar saatleri.İstanbul'da misafirlerinizi ağırlayacağınız en güzel yerler...

En İyi İftar Mekanları İstanbul

Four Seasons Hotel İstanbul
    Mövenpick Hotel Istanbul
    Çırağan Palace Kempinski
    Pargalı İbrahim Paşa Sarayı
    Hilton İstanbul
    Hilton İstanbul
    Hilton ParkSA
    The Marmara Tuti Restaurant
    Lacivert Restaurant (İstanbul'un en sevdiğim mekanlarından biridir :cool:

İftar mekanlarının kişi başı ücretleri 90 ila 150 arasında değişiyor.

2. Cevap: İstanbul'un En İyi İftar Mekanları

Anam bunlar biraz pahalı mı ne yahu :)
    ben daha öğrenci işi(kesesine uygun) bi yerden bahsedeyim madem:

Asmakat Ev Yemekleri
    Kadıköy Moda Mevkiinde mekan. Çok şirin küçük bir yer. Küçük dedim ama biz 25 kişi rahat rahat iftarımızı yaptık :) yemekler leziz: birçok ev yemeğinin yanı sıra mekanda ızgara çeşitleri de bolca mevcut. Son derece nazik ve sıcakkanlı çalışanlarla gayet seri servis yapılıyor. Yemekten sonra asmakatta minderlerde bağdaş kurup çayınızı da içersiniz, oh mis!
    (Catering hizmeti de veriyorlar.)
    heh, fiyatlar demişken ; valla kaliteye ve mevkiiye göre çok çok uygun. Zaten iftar için çeşitli iftar menüleri de hazırlamışlar. İftariyelik, su, yemek, içecek, tatlı, çay falan ortalama 15-20 TL'ye çıktık biz ;) Tavsiye ederim.

hımm bu arada bahariye caddesi boyunca eskiden havuz şimdi moda parkı denilen yere kadar yürüyün parktan sağa dönün, Kadıköye giden yol üstünde sağda köşede.
    Yok ben rıhtım tarafından gelirim derseniz; barlar sokağı diye mi ne anılan bi sokak var orayı çıkınca sağa yürüyün, solda köşede bu sefer :)

3. Cevap: İstanbul'un En İyi İftar Mekanları

:) Teşekkür ederiz Arkea güzel önerin için.Benim için bu önerinin ayrı bir yeri var.Daha doğrusu Moda'nın yeri demeliyim.Orada okumuş biri olarak Moda'nın az tozunu attırmadım zamanında.:D :D Yani benim için,senin tarifinle elimle koymuş gibi bulurum. :rolleyes: Her ne kadar çook değişmiş olsa da oralar...

4. Cevap: İstanbul'un En İyi İftar Mekanları

Anlarım seni ;)
    Madem öyle, orda yemeği yedikten sonra -hoş orayı bilirsin herhalde ama- Beltur' un Moda iskelesindeki mekanında iç sen çayı; orda anıları anmak daha eşsiz oluyo :)