Java Sorun Giderme

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Java Güncelleme ve Yükleme Sorununu Düzeltme

java yükleme sorunu nasıl düzeltilir? java güncellenmiyorsa bu sorunun bir çok nedeni vardır. Günümüzde internet çok yaygın hale geldi. Hem güvenlik açıklarını kapatmak hem de yeni uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmek için sisteminizde yüklü olan java yazılımını güncellemeniz gerekiyor. Bazen İşletim sisteminden kaynaklanan çeşitli hatalar oluşabilir. Java sorunları genellikle güncelleme sırasında ortaya çıkar. Java kullanıcılara bütün işletim sistemleri ile uyumlu çalışan versiyonlar sunmaktadır.

Java Nasıl Yüklenir

Bilgisayarınızı güncel bir Antivirüs programı ile taratın ve sisteminizde casus yazılım olmadığına emin olduktan sonra www.java.com/tr/ adresine girip Ücretsiz Java yazılımını yükleyebilirsiniz. Eğer sisteminizde zaten java yüklü ise ve güncelleyemiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

Java Nasıl Güncellenir

Java’yı sisteminize yüklerken hata alıyorsanız javayı sisteminizden kaldırıp yeniden kurmanız gerekiyor. Başlat menüsünden Denetim Masası ardından Programlar ve Özelliklere tıklayın. Buradan java’nın eski sürümünün üzerine sağ tıkla kaldır seçeneğine tıklayarak sisteminizden Java’nın eski sürümünü kaldırabilirsiniz. Daha sonra Bilgisayar – Yerel Disk (C: ) – Program Files içerisinde bulunan Java klasörünü silmeniz gerekir. Böylece sisteminizdeki tüm Java dosyalarını silmiş olursunuz. Artık bilgisayarınızı yeniden başlatıp, Java’ı baştan yükleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler:

www.java.com/tr/ sitesine girin ve Ücretsiz Java Yüklemesi butonuna tıklayın, daha sonra açılan sayfada Onaylayın ve Ücretsiz İndirme İşlemini Başlatın butonuna tıklayın.. Böylelikle Java yükleme dosyasını bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız. İndirdiğiniz dosyaya tıklayarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz.