Kabine Değişikliği Yeni Bakanlar kim?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 25 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Kabinede Değişikliği Yeni Atanan Bakanlar Kimler?

Giden ve yeni gelen bakanlar kimler hangileri ? Kabinede revizyonu..Bir süredir beklenen kabine değişikliği açıklandı. Kabinede sürpriz isimler var. İçişleri Bakanlığı'na Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı'na Nabi Avcı, Sağlık Bakanlığı'na da Mehmet Müezzinoğlu atandı.

İşte, 4 yeni bakanın atama kararları Resmi Gazete'de

İçişleri, Sağlık, Kültür ve Turizm ile Milli Eğitim Bakanlığı’na yapılan bakan atamaları Resmi Gazete'de bugün yayımlandı. Kabinede yapılan değişikle beraber İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Sağlık Bakanı Recep Akdağ görevden alındı. Bu bakanların yerlerine ise sırası ile, Muammer Güler, Ömer Çelik, Nabi Avcı ve Mehmet Müezzinoğlu atandı.

2. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Kabine Değişikliği Yeni Bakanlar kim?

Kabine Değişikliği Yeni Bakanlar kimler?

İşte yeni bakanların özgeçmişleri:

İÇİŞLERİ BAKANI MUAMMER GÜLER KİM

İçişleri Bakanlığı'na İdris Naim Şahin'in yerine bakan olan Muammer Güler,1972 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra ilk kamu görevine 1973 yılında Balıkesir'de başladı. Bir çok ilde kaymakamlık, müdürlük görevlerinde bulundu.
    24. Dönem Mardin Milletvekili olarak TBMM'ye giren Muammer Güler, Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi olarak görev yapmış ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onur Üyesidir. 24 Ocak 2013 kabine revizyonu ile İçişleri Bakanlığı görevine getirildi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ÖMER ÇELİK

Kültür ve Turim Bakanlığı'na Ertuğrul Günay'ın yerine geçen Ömer Çelik, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Siyaset bilimi masterı gördü. Bir dönem Siyaset Bilimci ve Gazeteci olarak da çalıştı. Daha sonra Adalet ve Kalkınma Partisi'ne girerek Genel Başkan Siyasi Danışmanı olarak görev aldı.Halen milletvekili olan Ömer Çelik, Ak Parti Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapmaktadır. İngilizce bilen Ömer Çelik, Türkiye-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanıdır.

24 Ocak 2013 tarihli kabine revizyonu ile Ömer Çelik Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilmiştir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI NABİ AVCI

Milli Eğitim Bakanlığı'na Ömer Dinçer'in yerine getirilen Nabi Avcı,İletişim profesörüdür.
    ODTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi'nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde dersler verdi. Kanal7 Televizyonunda program yaptı.Ayrıca Yeni Şafak gazetesinde yazarlık ve yöneticilik yapmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı ve Başbakanlıkta danışmanlık görevi de yapan Nabi Avcı, AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa edip, XXIV. dönem TBMM Eskişehir milletvekili oldu..
    24 Ocak 2013'te yapılan kabine değişikliği sonucu Nabi Avcı Milli Eğitim Bakanı olmuştur.

SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU

Sağlık Bakanlığ'na Recep Akdağ yerine getirilen Mehmet Müezzinoğlu, 9 Ocak 1955 Gümülcine doğumlu. Tıp Doktoru olan Mehmet Müezzinoğlu İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. Avcılarda özel bir hastanenin kurucusu ve Avcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Batı Trakya Eğitim Kültür Vakfı ve Balkan Medeniyeti Derneğinin Kurucu Üyesidir.

24 Ocak 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Mehmet Müezzinoğlu Sağlık Bakanı oldu.