Kardeşime Anlamlı Sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve Lavinia tarafından 23 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. Anlamlı Kardeşlik Sözleri

Güzel Kardeşlik Sözleri

Yüz dost az, bir düşman çoktur. (Kızılderili atasözü)

Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak

Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan

Kuşlar gibi uçmayı,balıklar gibi yüzmeyi öğrendik.Ama basit bir sanatı unuttuk;kardeş olarak yaşamayı. (M.L.King)

Hiç kimse bir arkadaş kaybedecek kadar zengin değildir. Hele ben hiç değil. Affet beni dostum

Gül kokusu akşamlarda dost hasreti yaşadık belki yeri geldi ayrılıklara ağladık ama kalbimizde yaşattığımız dostluğumuzu asla unutmadık

Aynı dili kullananlar değil, aynı duyguları paylaşanlar daha iyi anlaşırlar. (Mevlana)

Her kardeş dost olmayabilir ama dost her zaman kardeştir. (Anonim)

Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır, sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz.bizim ömrümüzde dostlarımız vardır,günlerimiz ayrı gectigınde üzüldüğümüz

Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili, kimi zaman saksıda bir çiçektir, ama asıl dost seni senden çok sevendir.

Hardal tanesi kadar sevgiyi ve sevgiyle yapılan ibadeti, sevgisiz yetmiş yıllık ibadete tercih ederim. (Yahya Bin Muaz)