Kıskançlık İle İlgili Kısa Öyküler

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve Yavuz tarafından 9 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Kıskançlıkla İlgili Kısa Hikaye Örnekleri

Kıskançlık bir davranış bozukluğudur, kıskançlık çekememezlik ve haset insanı sürekli huzursuz ve mutsuz eder. Gerçek anlamda dost ve arkadaşlıklar kuramaz. Başkalarındaki güzelliklere bakmaktan kendi elindeki nimetlerin kıymetini hiçbir zaman anlayamaz. Kıskançlık ile ilgili kısa bir öykü;

Bir sarmaşık, bir ağaç varmış. Birde güneş. Ağaç güneşi severmiş, güneşte ağacı. Sarmaşık kıskanırmış bunları, hep ağaç bana baksın istermiş. Her gün ağacı biraz daha çok sıkarmış o sarılıyorum sanarmış bana baksın diye. Ama ağaç bakmazmış güneşi izlemeyi ve onu gerçekten sevdiği için. En sonunda bir gün uyandığında ağacın onu seyrettiğini görmüş. Önce sevinmiş ama sonra üzülmüş. Neden biliyor musunuz? Hani sarmaşık ağacı her gün sıkıyordu ya. En sonunda öldürmüş ağacı. Sonra anlamış iş işten geçtikten sonra. Kıskançlık onu da kendisini de öldürmüş. Oda dayanamamış ölmüş. Bir güneş kalmış acılı yüreğiyle sadece. Ama nefret duymamış hiç sarmaşığa.

Son düzenleme: 9 Nisan 2013