Kıskançlık İle İlgili Mesajlar

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve Elif tarafından 18 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Kıskançlıkla İlgili en güzel sözler mesajlar

Kıskançlık, hepimizin hayatının belli dönemlerinde karşı karşıya kaldığı bir duygudur. Genellikle sevilen birini veya bizden daha fazlasına sahip olanı kıskanırız. Ben hayatımda hiç kıskanmadım diyen birine bile bakışımız kıskançlığın doğal olduğu gerçeğini gösterir. Hatta kıskançlık normal kabul edilen bir duygudur. Bizden daha iyi durumda olan birini kıskanmamız rekabet duygusunu geliştirmenin yanı sıra motive edicidir. Ancak Kıskançğın Azı karar, çoğu zarardır. Kıskançlık ile ilgili mesajlar.

Allah kimseye sevdiği insanın paylaştığı bir şeyi beğenenleri tek tek kontrol edecek kadar kıskançlık duygusu vermesin.

Senin olmayan birini kıskanmak o kadar berbat ki. Ne hesap sorabiliyorsun, ne de kızabiliyorsun.

Kaybettim, çünkü seni benden bile kıskandım!

Benimsen benimsindir! Kusura bakma, kimseyle paylaşamam!

Ben kıskancım arkadaş! Sevdiğimin bir başkasına canım demesine katlanamam o kadar!

Herkesten kıskanacak kadar değil, herkesi kıskandıracak kadar sevsin.

Ben seni en çok güldüğünde seviyorum; Hani gözlerin biraz daha kayboluyor ya, kimseler göremiyor onları.

Öyle bi belli etki beni sevdiğini, ben bile kıskanayım kendimi.

Kıskançlıkla alakası yok, benim olanın hayalini kuramazsınız!

Benim kıskandığım yerde, senin özgürlüğün biter. Nokta!

Sen armudu seviyorsun diye ben o armudun ağzını burnunu kırarım. O derece yani, kıskançlıkta gelinen nokta!

Yanımda olmadığın halde kıskanıyorlar bizi! Birde yanımda olduğunu düşünsene, delirtiriz milleti!

Hayattayken ünlü bir adamı kıskanmakta öldükten sonrada onu övmekte ustayızdır. Mimnermus

Hırs ile mutluluk, birbirlerini hiç görmezler Benjamin Franklin

Acınmaktansa kıskanılmak daha iyidir. Herodot

Kıskançlık, duyguların en korkuncu olduğu kadar, en aldatıcısıdır da (Oursler)

Haset, başkasının balını kendi ağzına zehir etmektir. Cenap Şahabettin

Kıskançlık, duyguların en korkuncu olduğu kadar, en aldatıcısıdır da. Oursler

Hırs ve para düşkünlüğü, belki de bütün diğer ihtiraslardan daha fazla suç sebebidir Aristoteles

Haset bütün duygular içinde en can sıkıcı ve devamlı olandır. Bacon

Yoksul, çok şey ister; hırslı ise herşeyi Syrus

Güveler, elbiseleri nasıl kemirirse kıskançlık da insanı öyle kemirir. Saint Chryston

Ben sevdiğimi kıskanırım arkadaş. Hem fanilerden hem hurilerden.

Ne olmuş yani gittiyse, demeyin bana. Yolları bile kıskanıyor insan!

Kıskançlık, insanı alçaltan ve küçülten bir duygudur (Tolstoy)