kitap ile ilgili örnek kompozisyonlar

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve Mira tarafından 17 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Kitap ile ilgili örnek kompozisyon örnekleri

KİTAP SEVGİSİ

Kitap okumak çok önemli bir kavramdır Kitap okumanın bir sürü yararı vardır Kitap okumayı sevmeyenler de vardır tabi Yararı, kitap okumak yazılılarda bize zaman kazandırır. Çünkü Türkçe derslerinde hızlı okursak, dolayısıyla yazılılarda da bizlere zaman kazandırır.

Biz Türkçe derslerinde de kitap okumuş oluruz, ama bu yeterli gelmez Kitap okumayı sadece ders içinde değil, ders dışında da okumalıyız. Kitap okumak karşımızdaki kişiye daha güzel ve daha anlamlı konuşmamızı, güzel sözle insanlara yaklaşmamızı, güzel ahlaklı olmamızı sağlar. Bir düşünelim, hiçbir kimse kitap okumasaydı, bu hayat ne kadar sıkıcı olurdu Herkes cahil, birbiriyle geçinemez olurdu Zaten Türkçeyi bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır.Çünkü Türkçe bizim kendi dilimiz, onu biz koruyup sevmezsek, o zaman kim koruyup sevecek, onu biz koruyup sevelim, bilmeyenlere öğretelim İnsanlar kitap okuyarak boş vakitlerini değerlendiriyorlar. Kitaplar bazen insanların hayatını değiştiriyor İnsanlar kendince ufak gezintilere çıkıyor Bazen üzülüyor, bazen seviniyor. Bu duyguları hissetmek için sadece bir kitap alıp okumamız yeterli İşte kitaplar olmasaydı, bu duyguları hissedemezdik Kitap okumak insanın ufkunu açar, hem dinlendirir, hem de bizi bilgilendirir Onun için hepimiz kitap okumalıyız..

kitap-okumakla-ilgili-kompozisyon-.jpg

2. KİTAP VE BEN

Kitap okumak bence hayattaki en güzel şeylerden biridir.Kitap insana bir çok şeyi ğretir.Bilgilendirir ve kültürlendirirKitapların benim hayatımda büyük bir yeri var-
    dır.Sürekli okumak hatta başından hiç ayrılmak istemiyorum.Kitaplar bende öyle bir
    alışkanlık yaptı ki okumadan duramıyorum.Kitaplar insana unutulmaz şeyler yaşatırKitaplar insanın yalnızlığını giderir.Bizimle arakadaş olurlarKitaplar bizim hayatımızda yardımcımızdırKitaplar insanı hayata hazırlarKitap bize sevinç ve mutluluk hissi verirVe bence bu hisleri yaşamak çok güzel bir duygudur hayata hazırlarKitap bize sevinç ve mutluluk hissi verirVe bence bu hissi yaşamak çok güzel bir duygudur.Ben en çok macera kitaplarını ve şiir kitaplarını seviyorum.

Ayrıca masalları ve öğüt veren kitapları da severimRoman,masal,hikaye gibi kitaplar bizim kişiliğimizin aynasıdır.Ben kitapları çok seviyorum.Ve bu yüzden hep bir kütüphanem olsun istemişimdir.Kitapların hepsi benim olsa ne güzel olurdu.Hepsini okurdum Hiçbirini incitmez
    Sayfalarını yırtmazdım.Onları okurdumBenim kitaplara duyduğum sevgi gerçek bir
    sevgi.Ben kitapları asla bırakmam,bırakamam Bence herkez kitap okumalıOkuma yazma bilen bir kişi için bu hiçte zor bişey değil.Bence kitap okumak, internette vakit geçirmekten, televizyon izlemekten,ve birçokşeyden daha güzel Kitaplar gerçek dostudur.Seni asla sırtından vurmaz.Yalan söylemez ve seni üzmez Arkadaşlar size tavsiyem sizde kitap okuyunVe onlarla arkadaş olun.Siz onları bırakmazsanız onlarda sizi bırakmaz!