Kürtaj yasası ile ilgili düşünceniz nedir?

Konusu 'Web Cafe' forumundadır ve Elif tarafından 31 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

?

Kürtaj Yasası ile ilgili düşünceniz?

1. Destekliyorum

oy sayısı 4
    57,1%
  2. Desteklemiyorum

oy sayısı 2
    28,6%
  3. Şöyle ki..

oy sayısı 1
    14,3%
  1. Elif

Elif Yönetici Admin

Kürtaj yasası ile ilgili düşünceniz

Son günlerde medyada büyük yankı uyandıran kürtaj ve çıkarılacak kürtaj kanunu hakkında görüşleriniz?

Destekliyorum
    Desteklemiyorum
    Şöyle ki..

2. Cevap: Kürtaj yasası ile ilgili düşünceniz nedir?

Her konuda olduğu gibi insan sağlığı her zaman ön plandadır. Çocuk anneye tıbben güvenilir kaynaklarca gerçekten zarar verecekse müdahale kaçınılmazdır. Fakat hiç bir zaman nüfus kontrolü olarak kullanılan bir uygulama olmamalıdır.

3. Cevap: Kürtaj yasası ile ilgili düşünceniz nedir?

kesinlikle engelleyici yasa çıkmalı. kürtaş belli şartlar yoksa cinayettir. buna annede doktorda dahil

4. Cevap: Kürtaj yasası ile ilgili düşünceniz nedir?

zina nın çoğaldığına işarettir deprem ve doğal afetler bu topraklar üzerinde yakındır ve fakirlik

Zina eden kadın ve zina eden erkeğin her birine yüzer değnek (celde) vurun Eğer Allah'a ve ahiret gününe iman ediyorsanız onlara Allah'ın dini(ni uygulama) konusunda sizi bir acıma tutmasın; onlara uygulanan cezaya mü'minlerden bir grup da şahit bulunsun

5. Cevap: Kürtaj yasası ile ilgili düşünceniz nedir?

dış mihraklı darbecilerin memlekete attığı bir kazıktan ibarettir. mutlaka değişmelidir.

6. Cevap: Kürtaj yasası ile ilgili düşünceniz nedir?

Şöyle ki; :)

Kürtajın bilinçsiz ve vurdumduymaz kişiler tarafından doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmasına şiddetle karşıyım.Kürtaj asla doğum kontrol yöntemi olmamalı.

Diğer taraftan zinanın suç sayılmadığı bir ülkede kürtajın yasaklanması bana biraz komik geldi.Bir sorun varsa sebebinden çözüme gidilmeli.Ayrıca kürtaj yasası için verilen 4 haftalık sınır garip çünkü planlanmamış bir hamilelik tüp bebek,aşılama vs. dışında ancak 28 ve 30. günde belli olur.Tabi bu düzenli adet gören bir kadın için geçerli.Düzensiz adet gören bir kadın bunu ancak 4. haftanın sonunda anlayabilir.O zamanda yeni yasaya göre çocuğu doğurmak zorunda. :D

Devletimiz özel durumlardan dolayı tecavüz,zorla gebe kalma vs. hamile kalan kadınların çocuklarına devletin sahip çıkacağını söylerken de aslında nasıl bir gafletteki o çocuk annesiz ve babasız büyüyecek...

Bir de kafama takılan kürtajda bir artış falan mı söz konusu... :confused:

Son olarak düzenlenmiş ve mantıklı bir yasa ile gebelik haftası biraz daha üste çekilerek sadece keyfi kürtajlar için yasa çıkarılmalı.Aksi takdirde kürtajda daha çok artış olur.Doktorlarımız merdiven altı kürtajlardan çoook güzel paralar kazanır.Bu ülkede neler gördük neler.... :D