Mirac Gecesi hadisesi nedir Neler Oldu?

Konusu 'Hz Muhammedin Hayatı' forumundadır ve Elif tarafından 31 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Peygamber Efendimiz(s.a.v) miraç hadisesini sahabilerine şöyle anlatmıştır:

Bir ara ben beytin (Kabe'nin) yanında, uyku ile uyanıklık arasında iken, Cebrail (a.s) içi iman ve hikmet dolu altın birkap getirdi.Göğsüm başlangıcından karın yumuşağına kadar yarıldı. Sonra Cebrail (a.s) içini zemzem suyu ile yıkayıp içine iman ve hikmet doldurdu.Sonra merkeple katır arası, beyaz bir binek hayvanı (Burak) yanıma getirildi. Buraka bindim,öyle hızlı ilerliyordu ki adımını gözünün alabildiği en son noktaya atabiliyordu.

İlerlerken yolun kenarında yaşlı bir kocakarıya rastladım.Ey Cibril bu nedir dedim.Cibril ''Yürü Ya Muhammed'' dedi.Allah'ın dilediği miktarda yolumuza devam ettik. Sonra bir de baktım ki, yolun bir köşesinde uzakta biri beni çağırıyor ''Gel ya Muhammed'' diyor.Cibril dedi ki: ''Yürü Ya Muhammed'' Allah'ın dilediği miktarda yolumuza devam ettik. Sonra büyük bir kalabalığa rastladık: ''Selam olsun sana ey evvel, selam olsun sana ey ahir,selam olsun sana ey haşir'' dediler.
    Cibril bana dedi ki 'Ya Muhammed ! onların selamını iade et'' Ben de onların selamına karşılık verdim. sonra Cibril-i emin bunları şöyle açıkladı: yolun kenarında gördüğün yaşlı kadına gelince, o dünyadır.dünyanın ömrü o yaşlı kadının ömründen daha fazla kalmamıştr. kendisine dönmeni isteyene gelince, o Allah düşmanı İblis'tir. Senin kendisine meyletmeni istedi.Sana selam verenlere gelince ; bunlar İbrahim, Musa ve İsa'dır.

[IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/mirac-hadisesi-11624.jpg] Mirac Gecesi hadisesi nedir Neler Oldu? [/IMGALT]

Hızla ilerledik.....