Miraç Kandili gecesinde okunacak dua

Konusu 'Dini günler ve geceler' forumundadır ve Elif tarafından 4 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

miraç kandili gecesi okunacak en güzel dua 2013

Miraç Kandili İçin Okunacak kalbi Dualar

Peygamber Efendimizin Miraça çıktığı gece Miraç Kandili olarak kutlanmaktadır.Miraç gecesinde duanın faziletine kavuşmak için kıbleye yönelerek ve kolları kaldırarak yapılması uygun görülmüştür.

Recep ayının 27. gecesi olan Miraç Kandilinde ayrıca oniki rek'at nafile namazı kılınması ve Namazın her rekatında Fatiha okuyarak ardından bir sure daha okuyup iki rekatta bir selam verilmelidir.Bu gecenin gündüzünü de oruçlu geçirmenin çok büyük fazileti bulunmaktadır.

Allah'a dua etmekte, O'na yakınlaşmakta bir sınır yoktur.Dolayısıyla Miraç kandilinde aşağıdaki gibi dua edilebilir;
    Allahım beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle;

Rabbimiz! Duamı da kabul eyle...

Allahım Doğrusu kendime zulmettim. Beni Bağışla

Allahım Beni Bağışla ve merhamet et! Sen merhametlilerin en hayırlısısın.

Peygamberimiz Efendimiz (S.A.V) "Allahım! Sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affet

Estağfirullâhe'l-Azîme'llezî la ilahe illâ hû el-Hay-yü'1-Kayyûmu ve etûbü ileyh. Tevbete abdin zâlimin li-nefsihî lâ-yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ.

Anlamı ;
    Hayat sahibi olan, her şeyi idare edip ayakta tutan, kendisinden başka hiçbir ilâh bulunmayan Allah'tan mağfiret dilerim. Kendi nefsine zulmetmiş kulun tevbesi gibi Ona tevbe ederim. Öyle bir kul ki, kendi nefsi adına ne ölüme, ne hayata ve ne de tekrar dirilmeye sahip değildir.

Allahım bu mübarek gecde yapılan tüm duaları kabul eyle ..

[IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/hayirli-kandiller-87748.jpg] Mirac Kandili gecesinde okunacak dua [/IMGALT]

Ey Yüceler Yücesi!

Efendimiz Hazreti Muhammed'e, Muallâ aile efradına ve bütün ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur ya Rabbi!..

Amin..