mozillada yandex bar kaldırma

Konusu 'Web tarayıcıları' forumundadır ve Ceren tarafından 30 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Ceren

Ceren Süper moderatör

Dünya arama motoru piyasasına yüksek bütçesiyle hızlı bir giriş yapan Yandex bazen gerçekten problem yaratabiliyor. Mozilla Firefox’a Yandex.bar sizin isteğiniz dışında yerleştiyse ve arama motoru olarak Yandex kullanılıyorsa bunu kaldırmak için anlattıklarımızı adım adım uygulayın.

Başlat->çalıştır->regedit yazın

Düzen->Bul

Buraya “start page” yazın, Sağ Tarafta Start page’yi bulun.Buraya anasayfa olarak kullanmak istediginiz siteyi yazın.
    Veya yine Regedit’ten HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel Dizinini takip ederek gidin. Yan Tarafa Gelen Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seçip “1″ olan değeri “0″ olarak değiştirin.Ve Regedit’i Kapayın.

Sonra da Denetim Masasına gelip programı kaldıralım

Başlat – Denetim Masası – Program Ekle Kaldır – Yandex Bar seçerek yandex bar kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tarayıcıdaki menüden “Araçlar/Eklentiler”i (Tools/Add-ons) seçin. Açılan pencerede, kurulmuş eklentiler listesinden Yandex.Bar’ı seçin ve “Kaldır” (Uninstall) butonuna tıklayın. Ardından tarayıcıyı kapatıp açın.