Namaz İle İlgili 2 Kısa Ayet

Konusu 'Ayet ve Hadisler' forumundadır ve Lavinia tarafından 26 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Kuran'dan namaz ile ilgili kısa ayetler 2 tane

Kur'an-ı Kerim'de yer alan namaz ile ilgili kısa ayetlerden bazılarını aşağıda okuyabilirsiniz..

Şüphesiz ben Allah'ım, benden başka hiçbir ilâh yoktur. Onun için bana kulluk et ve beni anmak için namaz kıl (Taha Suresi, 14)

Ki o (müminler) namazı dosdoğru kılarlar, zekatı verirler ve ahirete de kesin olarak iman ederler. (Neml Suresi, 3)

Başkasından geçerek hep O'na gönül verin ve O'ndan sakının. Namaza devam edin ve müşriklerden olmayın. (Rum Suresi, 31)

Allah'ın kitabını okuyan, namazı kılan ve kendilerine verdiğimiz rızıktan gizli ve açık olarak verenler, kesinlikle batma ihtimali olmayan bir ticaret umarlar. (Fatır Suresi, 29)

Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrıldığı(nız) zaman, Allah'ı anmaya koşun, alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. (Cum'a Suresi, 9)

Namaz kılındıktan sonra yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan (nasibinizi) arayın. Allah'ı çok anın ki kurtuluşa eresiniz. (Cum'a Suresi, 10)

Eğer tövbe ederler, namazı kılarlar, zekâtı verirlerse onları serbest bırakın (Tevbe Suresi, 5)

Şüphesiz ki namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar (Ankebut Suresi, 45)