Nihat Hatipoğlu Kimdir Hayatı

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Nihat Hatipoğlu hayatı

Nihat Hatipoğlu, 11 Mayıs 1955'de Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Babasının adı Haydar Hatipoğlu’dur .Çocukluğu Diyarbakır’da geçen Hatipoğlu'nun Babasının görevi müftü olması nedeniyle tayinlerden dolayı eğitim hayatını farklı illerde görmüştür. ilkokulu Siirt ve Malatya'da tamamladı. 1975'de Uşak İmam Hatip Lisesini bitirdi. Ayrıca fark derslerini vererek Uşak Lisesi'ni de bitirdi. Dcaha sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde eğitim hayatına devam etti. Aynı fakültede Hadis Ana Bilim dalında "Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü" adlı çalışmasıyla doktorasını yapan Nihat Hatipoğlu “Doktor”, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör olmuştur.

1985-1987 yılları arasında Mısır'a Arapça üzerine eğitim görmeye gitmiştir. İmam-Hatip ve Kur'an Kurslarında yöneticilik yapmıştır.Günümüzde ise Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı olarak görev yapıyor.

10 adet eseri bulunan Hatipoğlu'nun sesli ve görüntülü olarak yayınlanmış 40’dan fazla eseri bulunmaktadır. Bu eserlerin içerisinde en büyük yankıyı “Rüya” ve “Kerbela” adlı eserleri uyandırdı.

Televizyon kanallarında yıllarca dini programlar hazırlayıp sunmuştur ve hala da devam etmektedir. Ramazan aylarında tv'de iftar ve Sahur Programlarını hazırlayıp sundu.

Yurtiçinde ve yurtdışında birçok konferansı devam etmektedir. 23 Mayıs 1995 tarihinde babası Haydar Hatipoğlu'nu kaybetmiştir.Nihat Hatipoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.