Öğretmenler gününde öğretmene söylenen sözler

Konusu 'Kutlama Mesajları' forumundadır ve Ceren tarafından 23 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Ceren

Ceren Süper moderatör

öğretmene söylenecek en güzel ve samimi sözler

Öğretmen anadır, öğretmen babadır.

Öğretmen ışıktır, aydınlıktır, güneştir,

Aydınlatır, ısıtır, yaşatır.

Biraz ressamdır öğretmen, biraz doktor,

Biraz çiftçi, biraz sanatçı

Her telden çalandır kısacası.

Bir mum gibi erirken,

Amacı eğitmek, öğretmek,

İnsanlığı ile ün almış insanlar yetiştirmek.

Yenmeyi severken,

Yenilgiyi sindirebilmek,

Kardeşçe, dostça yaşamayı bilmek.

Toplumun geleceği elindedir öğretmenin.
    canım öğretmenim.jpg

Canım Öğretmenim sözleri

-günaydın öğretmenim bügün sizin gününüz türkiye sizinle eğitime devam ediyor

-Başarım da sen varsın ... kalbim ismini ansın. Saygılar senin olsun ... Sevgili Öğretmenim

-Sevginizle kalbimde açtığınız gül hiçbir zaman solmayacak canım öğretmenim

-Dünyanın en kutsal vazifesini yapan tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü canı gönülden kutlar ellerinden öperim.

-İlminiz aklımı çalıyor sımsıcacık sevginiz içimi titretiyor canım öğretmenim

-Biricik öğretmenim canım öğretmenim iyiki varsın iyiki benimlesin. Sağol varol öğretmenler günün kutlu olsun.

-Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

-öğretmenlerimize çok şey borçluyuz onlar olmasaydı bilgi sahibi olamazdık

-Öğretmen 1 can değil 100 candır

-Gelecek nesillerimiz ɑdınɑ umut bɑğlɑdığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

-Siz dünyada eşi olmayan en güzel çiçeksiniz canım öğretmenim ...

-Öğretmenlerin hakkını asla ödeyemeyiz

-Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

-Öğretmen demek eli öpülesi insan demek ellerinizden öper öğretmenler gününüzü kutlarım.

-Benim nur yüzlü iyi kalpli sevgi dolu öğretmenim ...

-Öğretmen demek hayat demektir. Öğretmen demek şefkat demektir.

-Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Anne ve babamdan sonra en güvendiğim insana öğretmenime şükranlarımı sunarım.

-Sevgili öğretmenim, İnan sen bir ışıksın. Yanarsın gece gündüz. Aydınlatırsın bizi. Doğruyu, güzeli, Bize sen öğretirsin. Vatanıma sevgiyi, Kalbimize sen korsun. Çevreni aydınlatır, Bir mum gibi erirsin. Anne – baba gibisin, Bizi, bağrına hep basarsın.

-Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

-Öğretmenler Bir Işıktır Karanlıkta Kaldığımızda Bizi Bilgi İle Aydınlatırlar....

-Dünyanın en degerli varlıkları olan siz Öğretmenler! Bugün, Türk Öğretmeninin Şeref Günüdür. Ona Olan Saygıyı Yenileme, Onun Yüceliğini Anma Günüdür. Böyle Anlamlı Bir Günde Hepinizi Sevgiyle, Candan Kutluyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

-O sımsıcak sevgin her şeye değer öğretmenim hele o şefkatli bakışların içimi ısıtır öğretmenim sensin benim en iyi öğretmenim. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun

-Ey Öğretmenim, Benim canım öğretmenim Gözleriniz ışıl ışıl Benim canım öğretmenim Açtığınız o güzel yol İçimi ısıtıyor sımsıcak Benim canım öğretmenim. Okumayı yazmayı siz öğrettiniz Sizi çok seviyorum Benim canım öğretmenim..

-Öğretmenler Gününüz kutlu olsun öğretmenim, Size olan sevgimi bu satırlara sığdıramam ama yine de biraz da olsa bir şeyler yazmak istiyorum. Okuma ve yazmayla birlikte, en çok sevgi, saygı ve kardeşlik duygularını bize öğreten ilk, insan, ilk öğretmenim olarak hatırlayacağım sizi. Canım Öğretmenime sevgiler..

-Sizi defter üzerinde değil kalbimizin içinde seviyoruz canım öğretmenim..

-Alemin en yakışıklı, en çılgın ve bir o kadarda başarılı ve disiplinli hocasının öğretmenler gününü kutlarım..

-Canım öğretmenim sen benim için dünyadaki tek kanatsız meleksin.

-Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.

-“Yeryüzündeki alimler, gökteki yıldızlar gibidir.”Hz. Muhammed

-Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

-Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir. (Ruffini)

-Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.