Öğretmenlerle ilgili sözler atasözleri

Konusu 'Kutlama Mesajları' forumundadır ve Eylem tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Eylem

Eylem Süper moderatör Yönetici

Öğretmenlerle ilgili sözler atasözleri

*Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler Atatürk

*Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır. (Atatürk)

*Dünyada yapılması güç olan üç iş vardır: Çelik, elmas ve insan ruhunu işlemek. (B.Franklin)

*Eğitim görmekle görmemek, ölülerle dinler ara*sındaki fark gibidir.(Aristo)

*Eğitim, ana kucağından başlar; her söylenen sözcük çocuğun kişiliğine ko*nan bir tuğladır. (H.Ballov)

*Eğitim, çocuğa bilmediğini öğretmek değildir; çocuğa yaşamasını öğretmek*tir. (W.Livingston)

*Eğitim, ekmek ve sudan sonra halkın en büyük gereksinmesidir. (Danton)

*Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir.

*Öğretmenlik bir sanat işidir. Sanatçı geçim sıkıntısı çekerse, ondan yaratıcılık beklenemez.

*Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.

*Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.