Okul sütü dağıtımı yeniden başlıyor

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 9 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Öğrencilere ikinci yarıyılda süt dağıtımı yeniden başlayacak. Bakanlık Okul Sütü Programı'nın buyıl bir çok yeni tedbirle uygulamaya konulduğunu açıkladı. Ayrıca özel okulların da ilk defa okul sütü dağıtım programına dahil edildiği belirtildi. Dağıtma işlemi 11 Şubat 2013 Pazartesi günü başlayacağı da bildirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, Okul Sütü Programı Uygulama Rehberi hazırlanarak bütün okullara gönderildi. Her öğrenci için 'Veli İzin Formu' hazırlanarak çocukların süt hassasiyetine karşı duyarlılıkları belirlendiği ve buna göre süt dağıtım programı yapıldığı ifadesinde bulunuldu. Böylece Okul sütü ile ilgili kamu spotları hazırlanarak televizyon kuruluşlarına gönderildi.

İkinci Yarıyıl İle Süt Dağıtımı Başlayacak
    11 Şubat 2013 günü 18 ilde 2.7 milyon, 13 Şubat 2013 tarihinde 23 ilde 3.2 milyon, 15 Şubat 2013 tarihinde ise 81 ildeki 6.3 milyon öğrenciye okul sütü verilecek.

OKUL SÜTÜ DAĞITIM PROGRAMI

11 Şubat 2013 pazartesi günü itibariyle başta İstanbul, Ankara, Balıkesir, Bursa, Adana, Eskişehir, Mersin, Konya, Ağrı, Bingöl, Bitlis Erzurum, Hakkari, Kars, Muş, Osmaniye, Tunceli ve Van illerinde, 13 Şubat tarihinde ise Ordu, Samsun, İzmir, Erzincan ve Iğdır illeri de dahil olacak biçimde 15 Şubat 2013 tarihinde de 81 ildeki bütün okullarda süt dağıtımı yapılacağı bildirildi.