Okulda spor dönemi başlıyor

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve webkolik tarafından 31 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Minik öğrencilere her gün 1 saat spor

Okulda yeni bir dönem başlıyor..
    Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın projesine göre, ilkokul öğrencileri hergün en az 1 saat spor yapacak, ortaokul ve liselerde ders saatleri artırılacak.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de obezite giderek artıyor.Türkiye’de obezitenin artması sonunda yetkilileri harekete geçirdi. Sağlık ve Milli Eğitim bakanlıklarının obeziteye karşı yürüttükleri çalışmalara çocuklar da dahil edildi. Buna göre ilkokul ve ortaöğretim kurumlarında haftalık ders çizelgesi yeniden düzenlendi. Daha önce 1. ve 8. sınıflarda 2 ders saati beden eğitimi dersi yapılırken yeni çizelgeye göre 1.-4. sınıflarda ilk defa oyun ve fiziki etkinlikler adı altında bir derse daha eklendi. Bu sene uygulanacak olan ders oyun ve bedensel etkinlikleri içerecek. Oyun ve fiziki etkinlikler dersi 1. ve 3. sınıflarda 5, 4. sınıfta 2 ders saati olarak uygulanacak. 2013’te minikler günde bir saat spor yapacak.
    Sanat ve spor grubu içerisindeki spor ve fiziki etkinlikler dersini seçen öğrenciler haftada 4 veya 6 saat spor yapabilecek.
    Liselerde de ikinci dönem başlamak üzere ders saatinin artırılacağı belirtiliyor.