Organik Tarımın Zararları Nelerdir

Konusu 'Web Kütüphanesi' forumundadır ve Demir tarafından 16 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Organik Tarımın Zararları Kısaca

Ülkemizde tarımsal ürün arzında seneden yıla mühim dalgalanmalar görülmektedir. Süratle artıp gençleşen nüfus, tüketim düzeyinin ve çeşitliliğinin devamlı olarak çoğalması ve çevredeki ülkelerin anında hepsinin tarımsal ürün talep eden nitelikleri sebebiyle organik tarımın (bilgimde meydana gelebilecek azalma sebebiyle ) az vadede gelişmesi kolay olmayan görünmektedir.
    Ekolojik tarım metoduyla bitkisel üretimde meydana çıkan bir sıkıntı , arazilerin birçok ufak , parça parça ve birbirine yakın olmasıdır. Bu statü organik yapımı aksi yönde etkilemektedir. Nedeni Ise ekolojik üretim yapan bir işletmenin çevrede üretim yapan öte klasik işletmelerde kullanılan kimyasallardan etkilenmemesi olası değildir.
    Ekolojik tarım sisteminde yetiştirilen ürünlerin pazarlanması bilhassa iç piyasa amaçlı yepyeni ve belirsiz bir konudur.
    Konunun yepyeni olması sebebiyle yeteri kadar tarımsal yayın çalışmaları ve eleman bulunmaması ekolojik tarımın öte aksi yanıdır.