Oscar Wilde Anlamlı Sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve webkolik tarafından 29 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Oscar Wilde Anlamlı Sözleri

İrlandalı oyun yazarı Oscar Wilde ait en güzel ve efsane sözler...

-Akıllı bir adam kadınlar hakkında ne düşündüğünü söylemez.

-Birazcık samimiyet tehlikeli bir şeydir, ama çok fazla samimiyet kesinlikle öldürücüdür.

-Çağı etkileyen ilkeler değil, kişilerdir.

-Dünyanın en güçlü insanı bile olsan, sevdiğine karşı kaybedersin.

- Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır; ama dostun başarısına sempati duyabilmek, sağlam bir karakter gerektirir.

-Eğer bir insan bir kitabı okuduktan sonra, onu tekrar okumaktan zevk almıyorsa, o kitabı okumuş olmasının bile hiçbir değeri yoktur.

-Güzel bedenler için zevk, güzel ruhlar için de ıstırap gerektir.

-Her şeye karşın herkes sevdiğini öldürür. Kimi bunu sert bakışıyla yapar, kimi de yüze gülen bir sözcükle, korkak kişi bunu bir öpücükle, cesur adam bir kılıçla.

-Kimi gittiği yeri mutlu eder, Kimi terkettiği yeri.

-Kadınlar bizi kusurlarımız için severler. Eğer yeterince varsa her şeyi affedebilirler, zekamızı bile.

-Moda o kadar sıkıcı bir şeydir ki, altı ayda bir değiştirmek zorunda kalırlar

-O kadar zekiyim ki, bazen söylediğim şeylerden tek bir kelime bile anlamıyorum.

-Sizi tanımıyorum, çok değiştim.

-Tanrı için kırık bir kalbi onarmak kolaydır. Yalnız insan onu bütün parçalarıyla O'na verirse.

-Varolan her kusursuz şeyin ardında acılar gizliydi. En sıradan çiçeğin açması için dünyanın çile çekmesi gerekiyordu sanki.

2. Cevap: Oscar Wilde Anlamlı Sözler

Bütün sözlerini beğeniyle okurum Oscar Wilde'ın. Ama bunlar içinde en beğendiğim bu :)

Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır; ama dostun başarısına sempati duyabilmek, sağlam bir karakter gerektirir.

3. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Oscar Wilde Anlamlı Sözler

''O kadar zekiyim ki, bazen söylediğim şeylerden tek bir kelime bile anlamıyorum.:eek:

Bu söz ise 'Sizi tanımıyorum, çok değiştim.'' bizim dilimizdeki çok değiştin seni tanımıyorumun güzel bir versiyorunu.

4. Cevap: Oscar Wilde Anlamlı Sözler

"Dünyanın en güçlü insanı bile olsan, sevdiğine karşı kaybedersin"

bende bu sözü tuttum