Patent Hakkı Nedir Kısaca

Konusu 'Bilgi bankası' forumundadır ve Elif tarafından 12 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Patent Nedir Kısaca

Patent Hakkı: Buluş sahibinin ürününü belirli bir süre üretme, kullanma, satma veya yurt dışına satma hakkıdır. Bu hakkı gösteren belgeye de Patent denir.

Buluşuna patent alan bir yazar, mucit veya sanatçı, buluşu üzerindeki haklarını yasal güvenceye almış demektir.

Patent hakkının amacı; buluş yapmayı, yenilikleri ve yaratıcı faaliyetleri teşvik etmek ve bunları koruma altına almaktır.

2. Çok teşekkürler sosyal ödevinde çok işime yaradı :);):confused::cool::p:D:oops:

3. Ödevime çok yardımcı oldu

4. işime yaramadı

5. Hiç işime yaramadı . Çok kısa olmuş , çok daha uzun olabilirdi ... :(:mad::eek:o_O

6. Kısa cevap için bunu yazabilirsiniz
    Bilim ve teknoloji alanında buluş yapanlara buluşlarına ait haklarını koruyabilmeleri için "patent hakkı" verilir

7. cok güzeldi beğendim ama biraz kısa olmus bence hemde cok kısa olmus

8. bence cok kısa olmus
    kısa ve öz olmus
    kısa ve öz

9. abi deneyecem

10. Çok teşekkür ederim ödevim için yardımcı oldunuz hep böyle devam edin net, kısa ve öz :)

11. :):)çok sağolun hayatımda gördüğüm en kısa ve anlamlı tanım hem anladım hem yazıyı fazla yazmaktan kurtuldum:):)çoooooooooook sağoluuuuuuuuuuuuuuun

12. bence fazlasıyla kısa