Pinterest nedir nasıl kullanılır

Konusu 'Sosyal siteler' forumundadır ve Elif tarafından 10 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Sosyal paylaşım platformu Pinterest

Web siteleri, bloglar ve ticaret siteleri için yeni bir tanıtım ve erişim yeri olan Pinterest özellikle kendi yaptığı işleri tanıtmak ve web sitesinden satış yapmak isteyenler için çok kullanışlı.

pinterest nedir

Pinterest aslında yaklaşık 2 yıldır kullanımda olan bir sosyal paylaşım sitesidir..Pinterest ingilizce Pin ve interest iki kelimenin Pinterest olarak birleştirilmişidir.Yani ısaca Pin raptiye, tutturmak anlamında, interest ise ilgi demektir.Yani bu sitede ilgilendiğiniz konulardan küçük notlar tutturabiliyorsunuz.Pin it buton ile gezdiğiniz her sayfadan çeşitli ilgi alanlarınızı not edebilirsiniz.

Türkiye’de son günlerde Kullanıcı sayısı hızla artan bu site önümüzdeki günlerde internet dünyasında fark yaratacak gibi görnüyor.
    Pinterest, her türlü görselin paylaşıldığı ve pano sistemiyle çalışan bir sosyal platform. Pinterest sayesinde beğendiğiniz, daha sonra tekrar görmek istediğimiz ve başkları ile de paylaşmak istediğimiz resimleri Pinleyebiliyoruz. Pinlemek demek iğnelemek anlamında.. Nasıl duvar panonuza resimleri ve notları iğneliyorsak Pinterest’te de resimleri sayfanızda açacağınız panolara Pin’leyebiliyorsunuz.

Pinterest üyeliği davet sistemiyle çalışıyor. Daha önce üyeliği olan kullanıcılardan biri sizi davet ederse hemen üye olabiliyorsunuz. Veya başvuru yapıp yaklaşık 4-5 gün sonra sitenin kendisinden de davet alabilirsiniz. Ben üyelik için başvurdum en kısa zamanda üyeliğimi burada paylaşacağım.