Pizza Nasıl Yapılır Resimli

Konusu 'Nefis Ev Yemekleri' forumundadır ve Hilal tarafından 28 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Evde Pizza Nasıl Yapılır.. Resimli Pizza Hamuru ve Pizza Tarifi

Pizza Hamuru İçin gerekli Malzeme:
    4 Su bardagı Su
    1 kaşık toz maya
    yeterince tuz ve 1 adet küp şeker
    1 Yumurta
    Çeyrek çay bardagı sıvı yağ

Hazırlanışı:

Ilık duruma getirmiş suyumuzun içine maya, küp şeker ve tuz ve sıvıyag ilave ederek karışıtırıyoruz.. yumurtayıda kattıkyan sonra alabildigince unu ilave edip cok sert yada cok civik olmayacak şekilde güzel bi hamur yoguruyoruz.. yogurdugumuz hamurun üzerine nemli bir bez kapatıp 45 dakika dinlemeye bırakıyoruz. Hamurumuz dinlenirken piza için malzemelerimizi hazırlıyoruz.

hazır soyulmuş Domates sosu
    mantar
    mısır
    taze kaşar peyniri rendelenmiş
    sucuk
    yeşil biber
    istege göre zeytin
    kekik

Hazırlanışı:

Fırın Tepsimizi cok az yagladıktan sonra hamurumuzu yayıyoruz tepsiyi kaplayana kadar, hamurun her yeri aynı kalınlıkta olmasına dikkat ederek... üzerine hazırladıgımız domates sosunu gezdirerek her yerine eşit miktarda hamura bulayarak kekik serpistiriyoruz.. rendeledigimiz kaşar peynirin yarısını kullanarak yine tepsideki hamurumuza kapliyoruz.. diger kalan malzemelerimizide eşit şekilde koyduktan sonra mantar kullanacaksak mantarı hafif soteledikten sonra ilave etmenizi tavsiye ederim.. bütün malzemeler bittikten sonra kalan kaşar paynirimizide serpiştirdikten sonra.. Önceden ısıtılmış 200 derece sıcaklıkta 15 dakika kadar pişirdikten sonra servise hazır pizzamız.... ( sabah ben yaptım çok begendim sizinle paylaşmak istedim) afiyet olsun...

2. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Pizza Nasıl Yapılır Resimli

Ellerine sağlık Hilalcim pizzan çok nefis görünüyor..en kısa zamanda deneyeceğim inşallah.