Prof. Dr. Nabi Avcı Kimdir?

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Elif tarafından 24 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı kimdir, hakkında bilgi

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden aldı. Anadolu Üniversitesi'nde, ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde iletişim felsefesi ve iletişim sosyolojisi üzerine dersler verdi. Kendisi İletişim profesörüdür. 1995 - 1996 yıllarında Kanal7'de 360 derece adlı programı yaptı. Aynı dönemde Yeni Şafak gazetesinde yazarlık veaynı zamanda yöneticilik yaptı.
    Başbakanlık'ta ve Milli Eğitim Bakanlığı'nda danışman olarak çalıştı. Dr. Nabi Avcı Başbakanlık Başdanışmanı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı görevlerini yaparken 2011'de AKP'den milletvekili aday adaylığı için bu görevlerinden istifa etti. TBMM Eskişehir milletvekilidir.
    Ayrıca TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanı ile Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanvekili ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.

Nabi Avcı 24 Ocak 2013 günü yapılan kabine değişikliği sonucu Milli Eğitim Bakanı oldu.