Rahibe Teresanın sözleri

Konusu 'Ünlü Sözler' forumundadır ve webkolik tarafından 9 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Rahibe Teresa Sözleri

Rahibe Teresa
    - Agnes Gonxha Bojaxhiu Sözleri

Sadece daha iyi bir yaşam yaşamak için bir çocuğu öldürüyorlar.
    Kürtaj için ettiği söz

• Çok genç öldü. Tanrı’nın yollarını anlayamıyorum .
      Prenses Diana’nın ölümünün ardından
    • Eğer onlar açsa onlara yiyecek veririz, eğer onlar çıplaksa onları giydiririz, eğer onlar hasta ise onları hergün ziyaret ederiz, eğer onlar evsizse onlara bir ev veririz.
    • Eğer ay’da bir fakir varsa biz oraya da gideceğiz
    • Uzun süredir hayvan gibi yaşıyoruz ama bir melek gibi öleceğim; Tanrı ile yüzyüze geldiğimizde ne denli sevdiğimiz ölçüsüyle yargılanacağız Sevgi kendini kurban edebilmektir.
    • İlahi bir desteğe güveniyorum; ihtiyacımız olan her şeyi doğru zamanda hiç güçlük çekmeden daima aldık.
    • Ben çalışmalarımızın Tanrı’nın koruyuculuğunun bir parçası olduğuna inanıyorum

(Vatikan'dan Barış Ödülü aldı1979 yılında Nobel Barış Ödülünü aldığında sarf ettiği sözler)

• Dünyayı sadece sevgi kurtarır, sevgi için çalışalım.
    • Yalnız kalmak ve sevilmediğini bilmek, bir insanın yaşabileceği en büyük yoksulluktur.
    • Tanrı'nın bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum

2. Cevap: Rahibe Teresanın sözleri

Tanrı'nın bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum

Bu güzelmiş... :confused: