Rüyada Domates Toplamak

Konu, 'Dini rüya tabirleri' kısmında Elif tarafından paylaşıldı.

 1. Elif

  Elif Süper moderatör Yetkili Kişi

  Rüyada Domates Görmek Toplamak Nedir?

  Rüyada bir bahçeden domates topladığını veya bir manavdan domates aldığını görmek, ailenizi sevince ve mutluluğa boğacak birtakım haberlerin geleceğine delalet eder. Rüyada domates toplama bazı durumlarda sıkıntı ile yorumlanır. Domatesin tadı az mayhoş olduğu için rüyası çoğunlukla hayra çıkmaz. Ancak bazı dini tabirlere göre de, kırmızı bir domates altına, yeşil bir domates de paraya delalet eder. Bir başka tabire göre de; Rüyada mevsiminde domates toplamak bereket ve bolluğa işaret eder. Eğer Mevsim dışında ise geçim sıkıntısına işarettir. Bir de rüyada görülen domates ne kadar güzel olursa kısmetin de o kadar güzel olacağı söylenir. Genel olarak rüyada domates Çabucak gelecek helal kısmeti gösterir.

  Bazı rivayetlere göre ise, Rüyada bostandan domates topladığını gören kimseye eşinin yakınları tarafından kötülük ve düşmanlık gelir denilmektedir.

  Özetleyecek olursak; Bir kimsenin rüyada domates görmesi ve toplaması derde sıkıntıya yorumlanır. Domatesin tadı biraz ekşimsi olduğundan rüyada onu görmek pek hayırla yorumlanmıyor. Bazı tabircilerin yorumlarına göre kişinin rüyada kırmızı domates görmesi altına, yeşil domates görmesi de parayı işaret etmektedir.

  Rüyada mevsiminde domatesi görmenin bereket ve bolluk getirdiğine inanılır. Ancak Mevsimi dışında domates görmek ise geçim sıkıntısına delalet eder. Bahçede domates koparmak bazı kısmetlerinizin üzerinde göz olduğuna işarettir. Nazara karşı bildiğiniz etkili duaları okuyun..