Sevgiliye Yazılacak Aşk Mektubu

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Yavuz tarafından 22 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Sevgiliye Yazılacak En Güzel Aşk Mektubu

Sevgiliye Yazılan Seni Seviyorum Aşk Mektupları​

Sevgililer bazen duygularını şiir ve mektup şeklinde yazarak dile getirmektedirler. Bu çoğunlukla sevgi ve aşklarının ilk ilanı esnasında olsa da, birbirinden uzak kalmış yada ayrı düşmüş sevgililerin muhteşem aşk mektupları da meşhurdur. Sevgililer yazdıkları mektuba, sayfasına, yazısına ve hatta kokusuna bile çok değer verirler. Mektubu sadece yazısını okuyarak değil kağıdının her köşesini yeni keşfedilmiş bir buluş gibi gözlemleyip kokladıktan sonra en özel köşelerinde saklı tutarlar. Sevgiliye yazılan aşk mektuplarından bir örnek verecek olursak;

Sevgilim, sana olan sevgimi ne kadar anlatsam, saatler günler, kısacası ömrüm bile yetmez. Öyle ki her an seni yaşamak istiyorum. Ben ki yalnızlıktan üşürken sen çıktın karşıma. Seninle buldum hayattaki mutluluğu, huzuru buldum. Görüştüğümüz zamanlar, gözlerinde ki ışığa dalıp gidiyorum. Kısacası unutuyorum tüm sıkıntılarımı, dertlerimi. Ama daha fazlasını istiyorum artık, dizine yatmak, her gece koklamak, saçlarını okşamak, seni izlemek istiyorum. O kadar temiz bir yüreğin var ki bunu herkes hissedemez. Yüreğin yumuşacık ve bir o kadar da büyük. En çok bu yüreğindeki büyüklüğe aşığım. Bazen oluyor ki haykırmak istiyorum, yoksun diye yanımda. Çıldırıyorum sanki bir tuhaf oluyorum, sonrada oturup ağlıyorum yokluğuna. Diyorum kendi kendime ne zaman ah ne zaman yanımda olacaksın. Yanımdayken yada telefonda çok kızdırıyorum seni biliyorum.

Hazinem, canım herkesin altınları akçeleri elmasları yani hazineleri olur benim hazinem ise sensin değeri çok büyük. Korkuyorum bu bulunmaz hazineyi kaybederim diye. Sonra diyorum Allah’ım bu kez olmaz bu kez kaybetmemeliyim.
    Gecenin karanlığı bana öyle şeyler düşündürüyor ki anlatamam. Hatalarım, pişmanlıklarım, düşüncelerim beynimde savaş veriyorlar. Bir de özlemlerim var tabi. Benim özlemim geleceğim ve geleceğimin içinde ki sensin. Evet bana göre çok büyük bir aşk yaşıyoruz. Ama korkularımda var. Hani bir şeyi çok seversin değer verirsin bütün huzurun ona bağlıdır. Bir süre sonra değer verdiğin şeyi kaybettiğinde dünya başına yıkıldı sanırsın ve çok büyük bir acı duyarsın. Ben daha önce yaşadım bunları. Seni kaybetmeyi düşündüğümde de aynı acıyı duyuyorum, hatta daha büyük bir acı. Artık anladın mı? seni ne kadar büyük bir aşkla sevdiğimi. Canım sevgilim seni çok seviyorum
    . (alıntı)

Fakat günümüzde aşk mektuplarının yerini cep mesajları, msn ifadeleri ve yazışmaları ile sanal alemin soğuk mısralarından başka bir şey kalmadı. Sevdiğine yada herhangi birisine duygularını değil afili laflar yazmak daha sevgili gelmeye başladı. Bu da insanların duygularını değil, düşüncelerini fikir ve anlayışlarını paylaştığı gerçeğini ortaya koymaktan ileri gidemedi. Sevgi düşünce değil duygu ile mümkündür. Seviyorsanız düşünmeyi bırakın. :)