Sevgiliye Yazılacak Mektup Örnekleri

Konusu 'Kutlama Mesajları' forumundadır ve Elif tarafından 26 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Sevgiliye yazılacak Mektuplar, Sevgiliye mektup örnekleri

Sevgilim; Yokluğunu yutkunmak öyle zor ki gidenim. Hemde öyle zor ki; her nefesi, son nefesin gibi almaya çalışıyorsun. Ama olmuyor. Çünkü tam şurada, kalp kafesinin biraz yukarısına bir sızı saplanıyor. O sızı ne geçiyor, ne de acısı hafifliyor. Hayattan bir tat alamıyorsun. Mutluluğa eğileyim desen, izin vermiyor. Mutluluktan havalara uçayım desen, ayağına bağlanmış büyük bir kaya parçası gibi izin vermiyor. Ki zaten mutluluktan havalara uçmak dediğime bakma, o mutluluk denen şey bize hiç uğramıyor. Yani kısacası gidenim; ne sensizlik beni öldürüyor, ne de yaşatıyor.

Usul usul düşen yağmur damlaları altında, yokluğunu adımladım yine gecenin kör karanlığında bilmediğim bir sokakta. Hiç ama hiç yabancılık çekmedim.
    Çünkü burada kaldırımlar, yollar, düşün yağmurlar, gözlerimdeki kelimeler, sözlerimdeki susuşlar, ardım sıra yürüyen insanlar, yani her şey sana benziyor.
    Bir içimdeki şu acıyı sana benzetemiyorum sevgilim.
    Oysa ki, en çokta o acı seni bana hatırlatıyor. Ama nasıl oluyorsa, sana hiç benzemiyor. Nasıl da hiç adını söyletmeden, adını unutturmuyor?
    Ben seni unutarak yaşamak istiyorum, hatırlayarak defalarca ölmek değil. Ama olmuyor. O içimdeki acı senken, senin adın bende acıdan öte hep aşk kalıyor.

Şimdi ne mi oluyor sevgilim?

Sen, unutmak için hatırına getirmeyeceksin beni. Bense, tekrar hatırlamamak için unutmayacağım seni. Aynı denizde, farklı yönlere giden yük gemileri gibi, ağır ağır uzaklaşacağız birbirimizden. Aynı sularda, farklı dalgalar arayacağız bir başka limana demir atmak için.

Bu hayat denen şeyde, iki farklı zarın tek sayıları gibiyiz. Birbirimizi toplasak, bir çiftiz. Lakin gel gör ki, kaderin buna niyeti yok. Yani birbirimize ait olduğumuzu anlamamız için, önce bu hayat denen oyunu tek başımıza oynamayı denemeliyiz.
    Yazan: Serkan Özel​