Sevgiliye Yazılacak Uzun Sözler

Konusu 'Kutlama Mesajları' forumundadır ve Elif tarafından 27 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Sevgiliye Yazılacak Uzun Güzel Sözler..

Aklımda sana dokunmak var, Su gibi serin ve sınırsız, Gözlerin gibi sessiz, Aklımda sende olmak var zamansız..Bilirsin..Aşkı yazmak için sana ihtiyacım yok..Ama okumak için, gözlerine ihtiyacım var.

* Kendimden ne kadar uzaklaşsam da sana yakın olduğumu fark ettim. Yani kendimden gittikçe, sana geldim. Sana gittikçe, kendimde kalmadım. Bir türlü olmadı işte, başaramadım. Neyi mi başaramadım sevgilim? Senin kadar az sevmeyi. Veya senin kadar uzaklaşmayı. Ya da unutmayı, beceremedim ben.

* Gidişinin ardından bir çok kitap okudum sevgilim. Hepsinde de bir sözün altını çizdim. Ölüm... Evet, her kitapta buna dikkat ettim ve hiç atlamadan altını çizdim. Hepsinde de farklı farklı anlatılıyordu ölümü. Ama hiçbiri senin beni öldürdüğün gibi bir ölümü anlatamıyordu. Kim bilir, belki de hiçbiri yaşarken ölmenin ne demek olduğunu bilmiyor, bilse de anlatamıyordur.

Düşünebiliyor musun sevgilim; senden sonra kitaplara sığındım ben. Hiç kitap okumayan bu adam, kitapların içinde hiç oluşunu okur oldu. Ama ne fayda, hiçbiri senin hikayene benzemiyor, hiçbir hikayedeki kahraman da bana benzemiyordu.

* Aşkın karşısında, ne gitme diyecek kadar küçüldüm, ne de ardından gelerek aşkın küçülmesine izin verdim. Korkak değilim ama korkularım vardı senden yana. Oldum olası ''Ya bir gün giderse?'' korkusu, aklımı yer bitirirdi. Ama bir insan, bu korkuları bir süre sonra yenebiliyor, hatta sevdiğinin gitmesine izin bile verebiliyor. Bende onlardan birisiyim. Çünkü farkına varıyorsun ki; Sevdiğinin seni sevmediğini öğrendiğin anda, onun yanında kalmasını beklemek, ancak aşka ihanet etmek oluyor.

* Benim sevgim, senin boş anına mı geldi sevgilim? Yoksa, boş anında mı beni sevdin? Öyle boş bir sevgi sundun ki bana, kendi sevgimin içinde yine kendi içime düşmeyi öğrendim. Kalabalıkta bir insan kimsesiz kalabiliyormuş sevgilim. Hatta yalnızken bile kalabalık olabiliyormuş. İşte tam da bunlar, benden giderken bana getirdiklerin. Şimdi giderek aramıza yalnızlığı soktun. Oysa yapmamalıydın bunu. En azından sözünü tutmalıydın. ''Seni seviyorum'' dediğinde, sevdiğini göstermeliydin. Gitmemeliydin, gitmemeliydin işte.

* Sana aşk diyorum hala, bağışla beni. Başka hangi isimle sesleneceğimi, bende başka ne olduğunu bilmiyorum. Çünkü aşk denildiği zaman seni hatırlıyor, seni aşk olarak tanıyorum. Her ne kadar beni hiç gibi bırakıp gitsen de, olmuyor işte yapamıyorum. Bir türlü, ''O'' demeyi beceremiyorum. Hem gitmiş de sayılmazsın, çünkü ben seni hala çok seviyorum. Gittiğin yerlerde beni soranlara ''O yok artık'' diyeceksin, bunu da biliyorum. Olsun, sen istediğini söyle bana. Ben sana tek bir şeyi, o duyduğunda ağırlığını kaldıramadığın için gittiğin sözleri söyleyeceğim... Seni seviyorum.
    Serkan Özel​