Sıcak ve Uzun günlerde Oruç Tutmak

Konusu 'Web Cafe' forumundadır ve Yavuz tarafından 23 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

?

Sıcaklarda Oruç Tutmak Zor mu?

Anketin kapanma tarihi 30 Temmuz 2012.
  1. Evet

50,0%
  2. Hayır

50,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Sıcak ve Uzun günlerde Oruç Tutmak

Kameri takvim uygulamasına göre her mevsimi takip eden aylar, Ramazan orucunuda her on yılda bir sıcak günlere denk getirmektedir. Sıcaklarda oruç tutmak zormu geliyor, yoksa manevi huzuru ağırmı basıyor? Duygu ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.

2. Cevap: Sıcak ve Uzun günlerde Oruç Tutmak

imtihan için geldiğimiz dünyada bahanelerden kurtulup maneviyatın lezzetini çıkarmaya bakalım...ve unutmayalımki muhakkak cehennem daha sıcak...

3. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Sıcak ve Uzun günlerde Oruç Tutmak

Şuana kadar iyi gidiyor çok şükür:))

Bu sıcak ve uzun günlerde tutulan orucun sevabının kat kat olduğunu bilmek manevi olarak da ayrı bir huzur veriyor. Allah kabul etsin.

4. Cevap: Sıcak ve Uzun günlerde Oruç Tutmak

amin cümlemizin Allah bizede Lavinia kardeşimizede sabır versin :) gerçekten zor oluyor hele ikindiden sonra dilimiz damağımıza yapışıyor..büromuz orta yerde kaldı maalesef :)

5. Cevap: Sıcak ve Uzun günlerde Oruç Tutmak

Öncelikle Hayırlı Ramazanlar arkadaşlar... :)

Bu yıl ufak bir değişiklikle Ramazan ayının ilk birkaç gününü evimden uzakta geçirdim.:rolleyes:Gayet iyi gidiyordu oruç tutmak.Dünden itibaren evdeyim.:DBugün biraz sarstı.Yol yorgunluğu ve de psikolojik sanırım... :p

Allah yardım eder. :)

6. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Sıcak ve Uzun günlerde Oruç Tutmak

Hayırlı Ramazanlar arkadaşım hoşgeldin.. Allah yardımcın olsun,bende bugün garip bir stres yaşıyorum psikolojik neyse ki az kaldı:p

7. Cevap: Sıcak ve Uzun günlerde Oruç Tutmak

ramazan hepizi biraz çarptı galiba :D