Sistem Geri Yükleme Çalışmıyor Çözüm

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 21 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Sistem Geri Yükleme Çalışmıyor Yardım

Bilgisayar sistem geri yükleme çalışmıyor ise bunun birkaç çözüm önerisi mevcut. Aşağıdaki adımları uygularsanız bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. İlk önce Birinci çözüm önerisini deneyin.Düzelmezse diğer önerilere de bakarak sistem geri yüklemeyi çalıştırabilirsiniz.

1. ÇÖZÜM ÖNERİSİ
    : Başlat --> Çalıştır'a '' %systemroot%\system32\restore\rstrui.exe'' yazın ve Enter tuşuna basın.

2. ÇÖZÜM ÖNERİSİ
    : Denetim Masası -> Yönetimsel Araçlar -> Hizmetler'in altında bulunan Sistem Geri Yükleme Hizmetlerine çift Tıklayın ve Otomatik yapın. Çünkü burası devre dışı kalmış olabilir.

3. ÇÖZÜM ÖNERİSİ : Sistemi farklı bir Kullanıcı adı ile açarak Sistem Geri Yüklemeyi çalıştırmayı deneyin.

4. ÇÖZÜM ÖNERİSİ : Sistem Geri Yükleme hizmetini Güvenli Mod'da çalıştırmayı deneyin.

5. ÇÖZÜM ÖNERİSİ
    : Başlat -> Çalıştır'a " gpedit.msc " yazın ve Tamam deyin. Bigisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Sistem -> Sitem Geri Yükleme altındaki ayarları kontrol edin. Eğer etkin ise Devre Dışı yapın.

6. ÇÖZÜM ÖNERİSİ : Denetim Masası -> Yönetimsel Araçlar -> Bilgisayar Yönetimi -> Olay Görüntüleyicisi -> Sistem'i tıklatın. Sağda bulunan Kaynak başlığı altında "sr" ya da "srservice" öğesini arayın. Burayı çift tıklayıp, etkin olup olmadığına bakın.

Bütün bunları denediniz ancak hala sorun düzelmediyse;

Başlat -> Çalıştır -> sfc /scannow yazın çalıştırın. Sizden kurulumda kullandığınız işletim sistemi cd'sini isteyecektir.Cd'yi taktığınızda bozuk olan windows dosyalarını düzenleyip, sistemini ilk hali gibi sorunsuz bir biçime getirecektir.