Skype Şifremi Unuttum

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 30 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Skype şifremi unuttum, Skype parolamı unuttum nasıl değiştirebilirim

Skype çıktığı ilk günden beri kendi alanında birinci olmayı başarmış bir sistemdir. Skype ile dünyanın neresinde bulunursanız bulunun, Skype'tan Skype çağrı yaparak dilediğiniz herkesle ücretsiz konuşma imkanına sahip olursunuz. Bu hizmeti sayesinde Skype artık birçok kişinin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Bu konumuzda Skype şifrenizi unutmanız halinde yapmanız gerekenleri kısaca anlatacağız.

İlk yapmanız gereken şey aşağıdaki bağlantıya girin ve Skype’nin şifremi unuttum internet sayfasına ulaşın. Sayfa Türkçe olduğu için oldukça basit bir şekilde şifrenizi kolayca geri alacaksınız.

https://login.skype.com/intl/tr/account/password-reset-request

Bu linki açtığınızda karşınıza aşağıdaki gibi basit yönergeler çıkacak.

Skype Parolanızı mı unuttunuz?

3 kolay adımda parolanızı yani şifrenizi değiştirin. Bu, yeni şifrenizin güvende kalmasına da yardımcı olacak.

* E-posta adresinizi aşağıya girin.
    * Size geçici bir kod göndereceğiz.
    * Güvenli internet sitemizde parolanızı değiştirmek için kodu kullanın.

Mail adresinizi girin

Skype hizmetine ilk kayıt olduğunuz eMail adresinizi girdikten sonra bir sonraki adıma geç butonuna basarak işleminizi gerçekleştirin. E- Posta adresinizi doğru girmeniz durumunda, girmiş olduğunuz E-posta adresiniz parola sıfırlama linki gönderilecek. Gelen kutusunda eğer Skype’nin göndermiş olduğu parola sıfırlama linkini göremezseniz, gereksiz klasörüne gelmiş olabilir, oraya bakın.

Size böyle bir mail gelecek:

Bu geçici kodla şifrenizi sıfırlayın.. Bu bağlantının alındıktan sonra yalnızca 6 saat için etkin olacağını unutmayın. Bu süre sınırı aşıldıktan sonra kod işlevini yitirir ve parola değiştirme talebinizi yeniden göndermeniz gerekir.

Bağlantı çalışmazsa eğer, kodu elle girebilirsiniz.