Skype Yeni Şifre Alma

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Skype de yeni şifre alma nasıl yapılır?

Skype Şifre Almak, Skype Parola Almak veya değiştirmek için 3 basit işlemle halledebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri aşağıda kısaca bahsedeceğim. Aynı işlemi Parolanızı mı unuttuğunuzda da yapabileceksiniz.
    Öncelikle aşağıda bulunan bağlanıya girerek, Skype'de şifremi unuttum sayfasına ulaşmanız gerekir. Sayfa linki Türkçe olduğu için ve uygulamanız gereken adımlar da basit olduğundan şifrenizi kolayca geri alabilirsiniz.

İlk önce Buradaki linke girin E-posta adresinizi yazın. Ardından size geçici bir kod gönderilecek. Bu kodu parolanızı değiştirmek için kullanın. Böylece yeni şifrenizin güvende kalmasına yardımcı olacak.

Skype hizmetine kayıt olduğunuz E-posta adresiniz olması gerekiyor. E-Mail adresinizi doğru bir şekilde girdiğinizde adresinize parola sıfırlama linki gönderilecek. Şayet gelen kutusunda Skype’nin göndermiş olduğu parola sıfırlama linkini göremezseniz, gereksiz klasörüne bakın.
    Size gelen mail şöyle olacak:

Bu geçici kod ile parolanızı sıfırlayın. Bu bağlantı alındıktan sonra sadece altı saat için etkin olacak. Bu süre sınırı aşıldıktan sonra kod işlevini kaybeder ve parola değiştirme isteğinizi yeniden göndermeniz gerekiyor.
    Bu arada eğer size gönderilen bağlantı çalışmazsa, kodu elle girebilirsiniz.

Skype ilk çıktığı günden bu yana kendi alanında lider olmayı başarmış bir sistem. Skype ile dünyanın neresinde olursanız olun, dilediğiniz herkesle ücretsiz konuşma ve mesajlaşma imkanına sahipsiniz. Bu hizmet sayesinde Skype artık birçok kullanıcının vazgeçilmezi oldu. Burada Skype Parolanızı unutmanız halinde yapmanız gerekenleri adım adım anlattık umarım faydalı olmuştur.