Skypeye Giremiyorum

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 4 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Microsoft hesabı ile skype ye giremiyorum

Giremediğim için de Skype'de kişi listeme ulaşamıyorum. Skype açılırken çoğu zaman kullanıcı adı ve şifre bilgimizi doğru girdiğimiz halde beyaz bir ekranda donmalar oluyor. Skype'ye girebilmek için ilk başta yapmanız gerekenlerden biri virüs programını devre dışı bırakın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Daha sonra da aşağıdaki yolu takip edin;

Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Windows Güvenlik Duvarı > Windows Güvenlik Duvarı’nı etkinleştir ya da devre dışı bırakın. Böylece Güvenlik Duvarını devre dışı bırakmış oluyorsunuz. Şimdi de Skype programını kaldırıp baştan yükleyin. Sorununuz ortadan kalkmış olacak.

Skype Girmek için diğer bir çözüm yolu ise:

Skype açın yardım bölümünden güncelleme kontrol yapın ve son sürümü kullandığınızı doğrulayın. Sonra da Araçlara tıklayın ve Bağlantı Seçenekleri tıklayın.

Açılan ekranda otomatik proxy bul yazan yerde HTTPS yi seçin.

Sunucu yazan bölüme de 82.137.160.174 rakamlarını girin.

port yazan yeri 3128 yapın. Daha sonra da KAYDET deyin ve çıkış yapın. Bu kez Skype'a sağ tıklayıp komple skype programını kapatıp tekrar açın.

Artık skype giriş yapabileceksiniz. Skype giriş yaptığınızda kişiler listeniz görünmeyebilir. Bu yüzden bir işlem daha yapmanız gerekir.

Skype giriş yaptıktan sonra yine Araçlar menüsüne girin. Bu defa Seçenekler deyin ve yan sekmelerde önce Gelişmiş ardından Bağlantı ya tıklayın. Burada uPnP'yi etkinleştir yazan bir kutucuk göreceksiniz, o kutucuğu seçili olmayan duruma alın yani üzerinde bulunan tiki kaldırın. Tekrar Kaydet diyerek çıkın. Oturumu da kapatıp yine skype programını komple kapatıyoruz.
    Tekrar giriş yaptığınızda bir süre sonra yavaş yavaş kişi listeniz eklenecektir.