Terbiyeli tavuk suyuna çorba tarifi

Konusu 'Nefis Ev Yemekleri' forumundadır ve Elif tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Resimli Tavuk Suyuna Çorba Tarifi

Terbiyeli Tavuk Çorbası tarifi nasıl yapılır

Hasta çorbası da diyebileceğimiz bu çorbamız içerdiği vitaminler bakımından hastalık döneminde oldukça faydalı. Lezzet bakımından da oldukça nefis tadı olan Tavuk suyu ile hazırlayacağımız çorbanın malzemeleri şöyle:

1 veya 2 adet tavuk göğsü
    2-3 diş sarımsak
    3 kaşık un
    3 kaşık yoğurt
    1 adet yumurta sarısı
    yarım limon suyu

Tavuk suyu çorbasının yapılışı

Tavuk göğsü düdüklü tencere veya normal tencerede tel tel ayrılacak şekilde iyice haşlanır. Haşladığımız tavukların suyunu ayrı bir tencereye alıp yarısı normal su ekleyerek kaynamaya bırakıyoruz. Bu arada ayrı bir kapta un, yoğurt ve yumurta sarısını karıştırıp çırpıyoruz. Katı olmaması ve çorbaya eklerken kesilmemesi için çorbanın suyundan bir miktar alıp çırpmaya devam ediyoruz.

Kaynayan tavuk suyuna hazırladığımız terbiyeyi devamlı karıştırarak yavaş yavaş ekliyoruz. Birkaç taşım kaynadıktan sonra limon suyunu ve ardından rendelediğimiz yada ezdiğimiz sarımsakları ekliyoruz. Ve kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Bu arada tavukları ince ince didikleyip ufalıyoruz. Kaynayan çorbamıza katıyoruz. Tuzunu da kontrol edip 5- 10 dakika daha piştikten sonra ocağı kapatıyoruz. Çorbamız hazır.. Afiyet şifa olsun...

2. Cevap: Terbiyeli tavuk suyuna çorba tarifi

Terbiyeli çorbaları çok severim aynı bu çorbayı dana etinden yapıyorum ben terbiyeli olarak nefis oluyor.Henüz kahvaltı yapmadım fakat şöyle sıcak sıcak bi tas çorba harika olurdu. :rolleyes:

Bu arada sunum çok güzel... :)

3. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Terbiyeli tavuk suyuna çorba tarifi

Hastayım sevgili Berrak kendi kendime çorba yaptım yastayım :( sor bakalım içebildim mi:eek:

Neyse bugün biraz daha iyi gibiyim :confused:

4. Cevap: Terbiyeli tavuk suyuna çorba tarifi

geçmiş olsun Elif Hanım... Allah acil şifalar versin

5. Cevap: Terbiyeli tavuk suyuna çorba tarifi

Geçmiş olsun arkadaşım. Dikkat et kendine bol C vitamini ve hasta çorbasına devam. :)