Tıbbı Hipnoz Kursları

Konusu 'Bunları biliyormuydunuz' forumundadır ve Elif tarafından 4 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Üsküdar Üniversitesi'nde Tıbbı Hipnoz Eğitimi

Bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan "bilinçli hipnoz eğitimi" 5 Ocak'da Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde başlayacak. Bu kurslardan doktorlar, diş hekimleri ile psikologlar da faydalanacak.
    Tıbbi Hipnoz Derneği ile Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde (ÜSEM) birlikte 5 Ocak 2013 tarihinde başlıyor.Bütün sene boyunca devam edecek eğitimleri, Dünya Hipnoz Ödülü sahibi, Üsküdar Üniversitesi öğretim görevlisi Ali Eşref Müezzinoğlu yapacak.

Bilinçli hipnoz eğitiminden destek alınarak zayıflama, ağrısız doğum, çocuğun sınav başarısının yükseltilmesi, korkulardan kurtulma, alerji tedavisi ağrı ve bulantı giderme, sigara bırakma, migren ağrılarından kurtulma, ağrısız diş çekimi gerçekleştirilebiliyor.

Üsküdar Üniversitesi bünyesinde eğitim verilecek olan Tıbbi hipnoz kurslarının, kurs takvimi

1. Basamak: 5-6Ocak 2013

2. Basamak: 9-10Şubat 2013

3. Basamak: 9-10Mart 2013

Workshop ve Pratik 6-7 Nisan 2013

Kurslar 3 basamak şeklinde olacak. Hipnozu sağlık bakanlığı'nın aldığı karar ile sadece tıbbı tedavilerde muayene yetkisi olan kişiler uygulayabilir. Bu kurslara yalnızca doktor, diş hekimi ve psikolog mesleğine mensup kişiler katılabilecek.
    Kurslara katılarak eğitimi tamamlayan herkese ESH (EuropienSociaty Hipnose) tarafından 3 yılda bir tekrarlanan AB'de geçerli akreditasyon sertifikası verilecek. Eğitimler katılımcının kendi uzmanlık dallarında hipnoz teknikleri, hasta ilişkileri ve telkin kalıplarının kendilerine uygulamalı olarak görecekler.