Turgut Uyar Sözleri Ünlü Sözler

Konusu 'Ünlü Sözler' forumundadır ve Lavinia tarafından 3 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Turgut Uyar Güzel Sözleri

Turgut Uyar'ın ünlü sözleri

Ben aslında her şeyi sonradan öğrendim... Herkes herkesi sonradan öğrenirmiş; bunu da sonradan öğrendim.

Sana olmayan özlem bir şeye benzemiyor...

Herkes bıraksın senin için ölürüm laflarını. Önce kendiniz için yaşamayı öğrenin, sonra başkası için ölürsünüz .

Yüz dilde seni seviyorum desen ne fayda.. Bir dilde adam gibi sevmedikten sonra.

Sen nereye ben oraya adım adım... İnsan sevdikçe iyileşiyor, artık anladım.

Düşünüyorum da biz, büyüyerek çocukluk etmişiz.

Hiçbir şey umurumda değil diyorum aşktan ve umuttan başka.

Şimdi otobüs gelir biner gideriz Dönmeyeceğimiz bir yer beğen başka türlüsü güç.

Az sözle çok şey anlatacaksın. Seni seviyorum diyeceksin sadece ama öyle her zaman değil, yalnızca hissettiğinde.

Herkes ne zaman ölür? Elbet gülünün solduğu akşam.

Ne yapalım Bari bağışlayalım birbirimizi.

Senin bir yönün var orda durur yaşarım!

Ancak durursa anlaşılır saatin kaç olduğu.

Bir yağmur yağsa da, beraber ıslansak.

Bazen sadece onun sende bıraktığı izleri özlersin, Her şarkıda ayrı bir hatıra saklıdır sanki; istesende silemezsin.

Her şeyden biraz kalır diyor birileri , çoğulluk haklılıktır. kavanozda biraz kahve, kutuda biraz ekmek, insanda biraz acı..

Belki de asıl ustalık budur; her zaman acemi olmayı bilmek.

Biri kurbağa öper,biri yüzyıllarca uyur,biri 7 cüceyle yaşar,biri kuleye kapatılır. Bir masal prensesi olsan bile kadınlık zor.

Kadınları mutlu etmenin 20 yolu'' diye bir sürü gereksiz haber çıkıyor. Tek maddede açıklıyorum: Dürüst olun, yeter .

İnsan en çok sabahları arar sevdiği kadını.

Durmadan harcadığım şu gözlerimi al kurtar Şu aranıp duran korkak ellerimi tut Bu evleri atla bu evleri de bunları da Göğe bakalım...

Durduğum yer benim değil iken, gidebilecek bir yerimin olmaması ne acı; gidebilecek bir yerim yok iken hala ve inatla durmayışım ne gaflet; nihayetinde ölmüyorken yaşıyor olan insanın, yaşıyorken öldüğünü bilmemesi bu, bu ne tuhaf bi’ hayret.

Hazırladım, hazıra durdum giydirdim gölgemi Kuş çığlığı senin bölgen sorma benim bölgemi Aşklar telef olur gider

Sokak köpeği gibi Gitsin Harcansın bazı şeyler Sen dur e mi.

Erkek söz verir, Adam tutar.