Türkiyenin En Büyük Gafları

Konusu 'Web Cafe' forumundadır ve Lavinia tarafından 13 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. En Büyük Televizyon Gafları

En Büyük Gaflar

Televizyon ekranlarında birçok ünlü pot kırıyor. Bunların birkaçına örnek verecek olursak;

"Tugay, vurursa gol olur, vuruyoooor, aut..." (Bülent Karpat)

"Ben ona dırdırın kralını yaparım, ama lisanına hakim değilim." (Ahmet Çakar, Lucescu'ya çatarken)

Kanal D Ana Haber'de Mehmet Ali Birand'ın dili bir türlü "Burdurlular" lafına dönmedi: "Hükümetin bedelli askerlik kararına en çok üzülenler Budurbu... Bulurbu... Burlar oldu... Zira Buldurlu esnafı...Burdurlu esnafı... Evet, Burdurlu, doğru söylüyorum... Esnafın en büyük gelir kaynağı bedelli ve dövizli askerlikti..."

"Bu maçın önemi de önemli" (Ercan Tamerli)

Okan Bayülgen, Disko Kralı'nda sordu: "Japonya'daki santralden yayılan nükleer bulut bizim ülkemize ulaştığında ne yapmayı düşünüyorsunuz?" Yılmaz Morgül yanıtladı: "Bugüne kadar biriktirdiğim başlık paralarıyla bir nükleer başlık satın alıp kendimi korurum."

"Rüştü, öpüyorum seni Rüştü, ellerinden öpüyorum, hatta heryerinden öpüyorum Rüştü" (Beşiktaş - Manchester United karşılaşmanın son dakikalarında Rüştü'nün üst üste yaptığı kurtarışlar sonrasında) Ertem Şener

"Şu anda bas bas bağıran bir Sabri var, çok fena basmışlar, inşallah önemli bir şeyi yoktur..." (Olympiakos maçı sonrasında) (Fatih Terim)

Gani Müjde'den Pişşti programında ilginç bir öneri geldi: "Nihat Doğan 50 günde 14 kilo vermiş. Arkadaşlar hesapladı, Nihat adada 300 gün kalsa, tümden yok olacak. Aramızda imza toplayalım da Acun programa devam etsin!.."