Üç Aylar Hakkında Bilgi

Konusu 'Hakkında bilgi' forumundadır ve Demir tarafından 30 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Üç Aylar Hakkında kısa bilgi

Bir Müslüman ulaştığı bütün zamanın kıymetini bilmeli Allahın rızasına göre yaşamaya çalışmalı fırsat bilmelidir. Ama zaman içerisinde bazı gün, gece ve aylar vardırki bunlar Allah tarafından özel olarak kullarına ikram edilmiştir. İşte onların dolu dolu yaşandığı zaman dilimide üç aylar olarak bildiğimiz Receb, Şaban ve Ramazan aylarıdır.

Bu aylara olan hassasiyetini peygamber efendimiz (sav) Receb ayına ulaştıktan sonra en çok yaptığı duasında görüyoruz. O (sav) şöyle buyuruyoru: Allahım bana Receb ve Şabanı mübarek kıl ve beni Ramazana ulaştır. Receb ayı Allahın şaban ayı benim ve ramazan ayıda ümmetimin ayıdır buyurarak bu ayların faziletini bizlere bildirmiştir.

Allah kullarına çok lütufkar ve cömerttir. Adeta bu dönemde cenabı Allah kullarına rahmet ve af kapılarını sonuna kadar açıyor ve cennetine çağırıyor. Yeterki kullar ona yönelip ya rabbi diyebilsin.

Bu ayları hayatımızın en son üç ayı gibi değerlendirmeye çalışmalıyız. Oruçlarımızı artırarak o kereme sahibinden cennetini ve rızasını istemeliyiz. Günahlarımızdan pişmanlık dilemeli gözyaşlarıyla ona yönelmeliyiz.