Uğur koşar Özlü Sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve Zeynep tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Uğur koşar anlamlı Sözler

*Psikologlar kendi akrabalarını, kendi danışanlarını yönlendirmeye başladılarsa biz doğru yoldayız, güzel bir hizmet veriyoruz; Allah'ın lütfunu layıkı ile yerine getiriyoruz demektir.. Hamd olsun..
    *Kalbin kırıldığında Allah oraya merhem olmak için gelir de sen zihnindeki gürültüden kapının sesini duymazsın!
    *Rahatlamak için; her gün günde en az bir kere ruhuna fatiha iyi gelir.. Öldükten sonra birinin arkandan okumasını bekleme, sadece bedenin ölecek unutuyorsun. Bu yüzden ruhunu bu alemdeyken de beslemeni dilerim..
    *Hayatta en çok keyif aldığım şey; kendimi haklı çıkarmak veya ifade etmek için enerji harcamamakdır. Ne diyor Hz Mevlana; Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendi bilir...
    *Sen Gerçek Aşk nedir bilir misin? Allah'ın verdiğinden de vermediğinden de hoşnut olmaktır...
    *Sen sorunu dışarıdan geliyor sanıyorsun, oysa zihin içeride bir truva atı gibi seni binlerce kez aldatmaktadır. Şayet onu ele almayı beceremezsen seni zehirli düşünceler ile tüketecektir!..
    *Allah herkesin kalbini, yaptığını , niyetini bilir. Başka kimse bilmese de olur
    *De ki; Allah kalbinde olanı sana versin. Kin yahut Sevgi...Herkes kalbinde olanı yaşar...
    *Allah sana öyle bir kalp vermiş ki, insanlar kırıyor, kırıyor ama o kendini yeniliyor ve olgunlaşıyor.. İşte Rabb'inin lütfu böyle geniş ve mucizevidir.
    *Biz insanları sevmiyor, onları değiştirmeye çalışıyoruz. Sevgi olanı olduğu gibi kabul etmektir, kendi nefsine uygun hale getirmek değil...
    *Ten'e bakan çok da , kalbe bakan zor bulunur.
    *Sen bana haksızlık ederken ben aslında susmuyorum, sadece o an sana cevap veren melekleri izliyorum!

*Ayakkabını giymek için zorlandın diye sevap yazan Rabbin bunca sıkıntını görmezden mi geliyor sanıyorsun. Sen bu rüya için üzülürken kalıcı ahiret yurduna hasene toplayan bir halifesin. Hissetseydin sevinçten ağlar gözlerin şişerdi.
    *Hayatımın hiçbir döneminde mutsuzluk ile karşılaşmadım, mutsuzluk gelmediğinden değil, benim ona bu ismi vermediğimdendir; çünkü Allah'tan Dost'tan sadece Rahmet gelir...Ve onun içinde de NUR vardır..
    *Ne güzel bir duadır : Allah'ım beni kendinle meşgul eyle duası.. O halde Rabb'im bizi seninle meşgul eyle...
    *Görüyor, işitiyor ve nefes alıyorsan Allah rahmetini ve rızkını üzerinden kesmemiş demektir. Umudunu yitirme, sıkıntı salih kulların erzağıdır, yüreğinden eksik olmaz.
    *Ey Nefsim! Ben başardım deme, "Allah lütfettiği için başardım" de
    *Bazı insanlara Allah özel bir rahmet vermiştir, onlar kin tutamaz, nefret edemezler. Ne mutlu onlara...
    *Fakir olacağını bilsen bile doğruluktan ve adaletten şaşma, Allah senin gönlüne zenginliği verir.
    *Birini översen yanında durur, onun egosunu okşamayı bıraktığında düşmanın olur
    *Çiçek tohumunun filizlenmesi için rahmete ihtiyacı vardır, senin gözyaşların da; varlığının çiçek açması için gerekli öz sudur, ruhundan fışkırır, gözlerinden süzülür
    *Bebek anne karnında tekme atarak anacığına seslenir; Sana Allah'ın selamını getirdim...
    *Ne olursa olsun kimseye kin besleme zira kin; kendi kalbinin üzerinde oturan şeytandır.
    *Senin kendini sevmen ve değer vermen Allah'ın seni sevdiğine işarettir.
    *Ne kadar seversen sev, karşındaki kalbinin büyüklüğü kadarını hisseder!
    *Niçin mi huzurluyum, çünkü ben işimi tevekkül ile Allah'a bırakırım.
    *Aşk Allah'ın rahmetidir, onu kirletme, sahip çık, kutsal say.
    *İnsanlara "Mutluluk içinizde", demek onlara bir şey ifade etmez, o zaten bunun bilincindedir, önemli olan danışanla içsel bir yolculuğa çıkmak ve onun göremediği huzuru kucaklamasına yardımcı olmaktır. Kimse kimseye öğüt ve bilgi veremez, ancak onun karanlıkta kalan cevaplarını görmesine vesile olabilir. Bu yüzden ben sadece bir aracım!
    *Ve kendini yalnız hissettiğinde üzülme. Çünkü herkes elini bıraktığında; Allah ellerinden tutmuş demektir.
    *Hala mı mutsuzsun! O halde idrak et; sen Rabb'inin en kutsal eseri bu dünyada ruhunu ruhunda taşıdığın halifesisin. Şükret ve yoluna devam et.
    *Bir niyetsiz, bir de duasız yürekler üşür.
    *İstediğin kadar kitap oku, istediğin kadar eğitim al, kendini geliştir, zihin çok kurnazdır, onu tanıyamazsan bilgi sana yük olmaya başlayacaktır. Bu yüzden İlk adım zihni susturmaktır.*Ne kadar derinden bakarsan, ne kadar derinden seversen yaşamın özüne indiğini fark edeceksin. İşte o zaman ilahi bir kapı sonuna kadar açılacaktır. Bu senin mutlak huzur kapındır
    *Allah insana bir hediye göndermeden önce önüne engel koyar ve arkasına hediyesini bırakır; fakat insan bu engele isyan ettiği için hediyesini göremez!
    *Allah'a yakın ol da bırak herkes sana uzak kalsın!
    *Dışarıdaki güneşi görmek kolaydır, önemli olan gözleri içe doğru çevirmek ve içerideki o muazzam ışığın, nur'un farkında olmaktır.
    *Olumlu yahut olumsuz, seni ziyaret eden her şeyin içinde mutlaka kendini bilmen adına kullanacağın bir dönüştürücü vardır.
    *Kim ne derse desin, hakkında ne düşünürse düşünsün, sen güzel düşün, güzel gör, güzel konuş; işte o zaman cenneti hissedersin kalbinin derinliğinde...
    *Kendini küçümseme, her şeyi yoktan var eden Allah önemsiz hiçbir şey yaratmaz!
    *Hayat karşıma ne getirirse getirsin, kaderime aşığım Yazandan ötürü
    *Depresyon denen enerjinin seni ziyaret ettiğinde onun bir misafir olduğunu, ne kadar çok onun üzerinde konuşursan; sende daha fazla kalacağını ve senin enerjinle besleneceğini bilmeni isterim.
    *İlahi olan sevgi seni eksik bırakmaz, seni yormaz, o seni tamamlar. Yaşadığın ilişkide yoruluyorsan bil ki bu sahte, bitmeye mahkum olan bir enerjidir
    *Nedir bu acelen, güvensizliğin bu sabırsızlığın? Bilmez misin Allah işleri yavaş yavaş halleder.
    *Bir insanı sevebilirsin bu çok doğaldır, ancak bir insanın seni sevmesini beklemek en büyük hayal kırıklığın olacaktır.
    *Dert etme! Derdi veren Allah önceden dermanını da hazırlar, onu sana vermeden önce de sabır testinden geçirir
    *Ne kadar değer verirsen ver, karşındaki kapasitesi kadar hisseder!
    *Umudunu değil, duygularını kaybetmiş bir insan her şeyini kaybetmiş demektir
    *İnsanlara dikkat et, bastırmış oldukları o kadar çok duyguları var ki, onlara dokunduğun zaman ya ağlar ya da sana saldırmaya başlarlar.
    *Seni mutsuz eden yaşam değil, beklentilerinin sonuçsuz kalmasıdır, arzuları bıraktığın an yaşamında akış başlar
    * Nefsine kulak ver, her neyi arzuluyorsa o senin imtihanındır.
    * İnsanın karnını doyuran gıdalar çok ve bu onların ilgi alanın da, ancak insanlar Ruhun doyumu ile ilgilenmiyor, bu yüzden toplum acı içinde!..
    * O'nu olduğu gibi seversen Aşk'ın doruklarına ulaşırsın, istediğin gibi biri olmasını beklersen, Aşk'ın katili olursun.
    * Kendine bile söyleyemiyorsun. Ya ailen, ya sevgilin yahut da dostların seni bu hale getirdi! Belki kendine güvenin kalmadı, belki de yaşamak artık ağır geliyor. Fakat hala ayaktaysan Rabb'in seni sevdiği içindir. O'nun kollarında olduğunu unutma ve ŞİMDİ yaşamı tekrar kucakla
    *Sen sevgili gittiğinde Aşk da biter sanıyorsun; bilmez misin O, Zemzem gibidir, sonsuzdur, içinde akar durur...
    *Anne halifedir. O, senin hem doğumun hem de cennete ulaşman için varolan bir geçittir.
    *Sen yeryüzünün meleklerini bilir misin? Onlar önce Dokuz ay karınlarında can taşırlar, sonra canlarına bir ömür can olurlar.
    *Mutsuzluk üzülmeniz için değil, sadece boyut değiştirmeniz için karşınıza çıkan bir engeldir.
    *Gün, dünya gözü ile değil, kalp gözü ile bakanlar için gerçekten aydınlıktır.
    *Karşında o kadar çok maskeli insan var ki, onları tanımak için yoruluyorsun, şayet dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça sen onun sevaplarından kazanıyorsun! O halde kaybettim diye üzülme, biraz derin bakarsan aslında kazandığını fark edeceksin...
    *Eğer değer verdiklerin seni hayal kırıklığına uğratıyorsa, onlara vazgeçilmez olduklarını hissettirdiğin içindir.
    * Sorun hiçbir zaman olaylar değildir, sorun problemler de değildir, sorun; senin oluşu serbest bırakmaman, onun akmasına izin vermemen, onu sahiplenmendir!
    * Zihin her zaman mutsuzluğun tarafındadır, onu yakalar, mutluluğu ise görmene engel olur, bu zihnin en sevdiği oyunlardan biridir, bu oyunun farkına varman kafidir.
    * Ağlamaktan korkma, Gözyaşların sanma ki yere düşer kaybolur; O damlalar ALLAH'a ulaşır ve orada rahmet bulur.
    * Sen yeter ki kendi özünü hisset de pırlanta ol, bırak insanlar seni çamur sansınlar; gülüp geçersin...
    * Cennet yüreğin içindedir, cehennem zihnin içindedir. Zihin odaklı yaşayan insanlar bu dünyada cehennem azabı çekerken, yaşama yüreğinin penceresinden bakan ender insanlar cennetin hazzını tüm hücrelerinde hissederler.
    * Allah, inciten dillerle değil, seven kalplerle birliktedir.
    * Kimsenin seni sevmesine gerek yok, sen kendini seviyorsan konu kapanmıştır
    * Ey Azrail! Senden bana korku nasıl gelsin? Sen Sevgi'nin emrinde olan bir meleksin senden bana ancak Sevgi gelir.
    * Aşk dikenin üzerinde gülümseyen güldür, onu koklamak istiyorsan elbet canın yanacak!