Usb aygıtı tanınmadı hatası - USB aygıtı tanınmadı sorunu çözümü

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 2 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Usb aygıtı tanınmadı uyarısı alıyorum, USB Aygıtı Tanımadı Sorunu Yardım

Bilgisayara USB aletini taktım bilgisayarım aygıtı tanıdı ancak alet yüklenirken sorun oluştu ? ne yapmam lazım çözümü nedir?

Flashları Bilgisayarınıza taktığınızda açılmıyor hata veriyorsa USB tanınmadı yazan yere tıklayınca aşağıdaki gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız; işte USB Aygıtı Tanınmadı Hatası ve Çözümü

ÇÖZÜM- 1 : Denetim masasından Donanım ekleye girip ,bağladım deyip eveti işaretleyin.Sonra ekrana yüklü donanımların listesi gelecek.En alttaki yeni donanım ekleyi işaretleyeceksiniz. İşaretledikten sonra “yeni donanımı ben seçeceğim” kutucuğunu işaretle. Sonra karşına bir liste çıkacak. 0 listeden “PMCIA flash bellek aygıtları” seçeneğini işaretle ve ileri tıkla. Sonrasında sürücü yüklenecektir. Bilgisayarı kapatıp açın ve tanınmayan aygıtınızı yeniden deneyiniz.

Denemelerinizi farklı USB girişlerinde de yapınız.

ÇÖZÜM- 2: Bir başka çözüm you da şöyle;
    Bilgisayarınızı kapatın ve bilgisayarın fişini prizden çekin. Prizden çektikten sonra 1-2 dakika bekleyin ve fişi tekrar takarak bilgisayarınızı açın. USB aygıtınızı tekrar takın ve sorunsuzca kullanın.