Yaşama Dair En Güzel Sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve Elif tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Hayata (Yaşama) Dair Söylenen En Güzel Sözler

İkinci kez yaşıyormuş ve ilk defasında yalnış yaşamışsınız gibi yaşayın. VICTOR FRANKL

Aldığın her nefesi fırsat bil; ot değilsin, yeniden bitemezsin. ÖMER HAYYAM

Hayat merdivenlerini çıkarken insanlara iyi davranalım. Çünkü inerken aynı insanlara rastlayacağız. CENAP ŞAHABETTİN

Hayatın zor bir ayarlaması var.Boyunuz reçel kavanozlarına ulaşacak kadar uzadığında artık onu elde etmenin hiçbir çekiciliği kalmıyor. GEORGE BERNARD SHAW

Ey yaşam;ölüme şükret,seni onun sayesinde seviyoruz. SENECA

Yaşamın ilk dörtte biri kullanmasını bilmeden,sonuncu dörtte biri ise kullanma gücümüz tükendikten sonra geçiyor. JEAN JACQUES ROUSSEAU

Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat denir. JOHN CHRISTIAN

Yaşam,siz başka planlar yapmakla meşgulken olagelen şeydir. JOHN LENNON

Kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik ama bu arada çok basit bir sanatı unuttuk: kardeşçe yaşamayı. MARTIN LUTHER KING

İnsanoğlunun hayatı çiçek üzerindeki çiğ gibi yuvarlanıp kayboluyor. GAUTAMA BUDDHA

Şu kısa hayatımızda ne yağacağımızı bilemezken, sonsuza dek sürecek bir başka hayat ister dururuz. ANATOLE FRANCE

Ölmek bir şey değil; korku verici olan yaşamıyor olmak. VICTOR HUGO

Uzun zamandan beri hayatın, gerçek hayatın başlamak üzere olduğu izlenimine kapılmıştım.Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel,erişilmesi gereken bir şey,bitmemiş bir iş,hizmet edilecek zaman,ödenecek borç oldu.Sonra hayat başlayacaktı.Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı. ALFRED D. SOUZA