Yaz Okulları Kalkıyor mu?

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve melinda tarafından 23 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. Yaz okulu kalkıyor mu
    YÖK'ün geçtiğimiz günlerde yayınladığı kararla tüm öğrenciler bütünleme hakkından yararlanabilecek.Bu karar şu soruyu beraberinde getirdi: Yaz okullarına ne olacak? Bütünleme haberinin geç gelmesi kafaları karıştırdı.Çünkü birçok üniversitede neredeyse yaz okulu dersleri başlayacak.

Karara göre yaz okulu uygulayan üniversiteler yaz okulu uygulamasına devam edecek.Fakat karardan dolayı birçok üniversite yaz okulu derslerini şimdilik erteledi.Bütünleme sınavına girecek öğrenciler belirlendikten sonra yaz okuluna kaydolan öğrenci sayısına göre derslerin açılıp açılmayacağı yeniden kararlaştırılacak.
    Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya,''Bu kesinlikle yaz okullarının kaldırılacağı anlamına gelmiyor, sadece bütün öğrenci arkadaşlarımın bütünlemeye girmek istemelerinin doğal bir hak olduğunun tescili anlamına geliyor" dedi.

melinda/webokur.net

2. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Cevap: Yaz Okulları Kalkıyor mu?

Hadi gözün aydın:D

3. Cevap: Yaz Okulları Kalkıyor mu?

Gözüm mü aydın :D
    Haberi ilk okuduğumda bende öyle demiştim ama düşününce çok kötü oldu.Hemen neden kötü olduğunu açıklıyorum:
    Madde 1 yaz okulu geç başlayacak eğer 1 hafta geç biterse dönem boyunca milyonlarca evrak teslim ettiğim, tarihlerini zar zor ayarladığım stajıma ne olacak :D
    Madde 2 Gıdım gıdım açtıkları kontenjanlar yüzünden ekran karşısında nöbet tuttuğumuz, kontenjan kapmaca oynadığımız dersler kapatılırsa ne yaparız :D Özellikle üstten alacağım dersler.
    Madde 3 yanına gitmeden hayatta ders onayı yapmayan danışmanımı süper bir maille onay yapması için ikna etmiştim aynı gücü nasıl toplayacağım :D
    Madde 4 bütünleme de vize aynen kalıyor.final yerine bütünleme geliyor.Fakat bizim üniversitede vize %60 final %40 vizeden yüksek aldığımız derslerden zaten geçiyoruz.Vizesi düşük dersleri sadece bütünleme ile nasıl toparlayağız.Başka fakülte için mümkün olan bu durum bizim fakülte için mümkün değil.

Webokur Benzer Konular
Yüklüyor...