Yılmaz Güneyden Aşk Sözleri

Konusu 'Ünlü Sözler' forumundadır ve webkolik tarafından 9 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Yılmaz Güney Aşk Sözleri

Yılmaz Güneyden Aşk ve Sevgi Üzerine Sözler

*Biz önceden küçük şeylerle mutlu olan insanlardık. Sonra aklımıza sevda diye bir şey soktular, toparlanamadık.

*Unutmak zaman ister demiştim,yanılmışım. Zaman değil yürek istiyormuş. O da sende kaldı.

*Onbinlerce, milyonlarca insan beni izler hedefim onların sevgisine layık olmak, farkında olmadıkları; şeyleri göstermek, onları uykularından uyandıracak filmler yaparak onları toplumsal mücadeleye katmak için çalışırım.
    İçimi yalayıp geçen hüzün geride mutlu düşler bırakıyor sevgili...

*Güzellik Bir Bütünün Sonucudur. Bunun İçin Kolay Görülmez, Kolay Varılmaz, Kolay Anlaşılmaz.
    Hayat bize mutlu olma şansı vermedi sevgili...

*Bizde bilirdik sevgiliye karanfil almasını lakın aç idık yedik karanfil parasını...

*Her şeye rağmen düşmana inat yaşayacağız.Yarın bizim çünkü... Biz öleceğiz ama çocuklarımız bırakacağımız mirasi taşıyacaklar yüreklerinde... Ve onların yürekleri bizim altında ezildiğimiz korkuları taşımayacak...

* Ben kimsenin canını yakmadım; onlar benim ateş olduğumu bile bile geldiler.

*Kavgayı, bir yaprağın üzerine yazmak isterdim sonbahar gelsin yaprak dökülsün diye. Öfkeyi, bir bulutun üzerine yazmak isterdim yağmur yağsın bulut yok olsun diye. Nefreti, karların üzerine yazmak isterdim güneş açsın karlar erisin diye. Ve dostluğu ve sevgiyi, yeni doğmuş tüm bebeklerin yüreğine yazmak isterdim onlarla birlikte büyüsün bütün dünyayı sarsın diye..

* Arkadaşlar! Dışarda bir şeyler oluyor farkında mısınız? Uykuda olanları sarsın, uyandırın. Herkese söyleyin, yakında ışıklar kesilebilir. Karanlıkta ne yapacaksınız?

*Pardösüsü olanlar kışı özlerdi. Ekmeği olanlar akşamı, Uykusu olanlar geceyi beklerdi…Ölüm beni çağırıyor…