Yumurta Kaç Dakikada Haşlanır

Konusu 'Nefis Ev Yemekleri' forumundadır ve Yavuz tarafından 26 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. Yumurta Kaç Dakikada Haşlanır

Yumurta haşlamada iki yöntem vardır. Birincisi rafadan yumurta diğeri ise katı yumurta.

Rafadan Yumurta Pişirme Süresi :

Yumurtayı buzdolabından çıkardığınızda oda sıcaklığına gelmesi için bir müddet bekletin. Soğuk olduğu için hemen pişirmek istediğinizde kaynarken yumurtanız çatlayabilir. Rafadan kıvamında pişmesini istediğiniz yumurtanızı ocağa koyduktan sonra 3 dakika kaynayacak kadar bekletmelisiniz. Bunu tutturamıyorsanız su kaynamaya başladıktan sonra yavaş yavaş 100 kadar sayarsanızda olur. Bu deneyiminizi diğer pişirmede daha geliştireceksinizdir.

Katı Yumurta Pişirme Süresi :

Yumurtanızın uzun süre suda kaynaması besin değerlerini öldürebilir. Suyun kaynaması ile birlikte toplam 10 dakikayı aşmamalısınız. Afiyet olsun.

2. Cevap: Yumurta Kaç Dakikada Haşlanır

Yumurta haşlama da 2 yöntem yok yawux yanlış biliyorsun :D :).Bir de kayısı yumurta var ki ben çok severim o da kaynayan suya yumurta bırakılır ve 5-6 dakika daha kaynatılır ve yumurta tekrar soğuk suya tutulur.

Afiyet olsun... :rolleyes:

3. Cevap: Yumurta Kaç Dakikada Haşlanır

ilk defa duydum, konuyu hazırlarkende rastlamamıştım. şimid baktım google den. tabi hanımlara yetişmemiz mümkün deil. :) kayısı ismini nerden almış acaba..?? :)

4. Cevap: Yumurta Kaç Dakikada Haşlanır

Kayısı ismini kıvamından alıyor. :D

5. Cevap: Yumurta Kaç Dakikada Haşlanır

hımm kayısı kıvamında süper :) sahurda yapim bari...Iğdır kaysısı da var beraber nasıl olcak acaba :D