Kırmızı meyve şifası kızılcık

Alaska\’dan Tennessee\’ye, Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa\’ya özgü bir bitkidir. Nemli ve dağlık alanlarda yetişen, pembemsi gövdesi, oval yaprakları ve ilkbaharda açan pembe ve mor çiçekleriyle yaprak dökmeyen ağaçlar grubundadır. Sonbaharda, parlak kırmızı meyveler verir.
İdrar Yolu Enfeksiyonları: Amerika\’da her yıl elli milyondan fazla idrar yolu iltihabı vakası yaşandığı tahmin edilmektedir. Vakaların büyük çoğunluğu kadınlarken, standart tedavi yöntemi antibiyotik kullanımıdır. Fakat antibiyotikler artık her derde deva olan ilaçlar değildirler. Başka antibiyotiklere karşı direnebilen bakteri zincirleri oluştururlar ve bakteri giderildiğinde mesane duvarına saldırarak zayıflatırlar. Bu yüzden antibiyotikler idrar yolu enfeksiyonları için akla gelen ilk seçenek değildir.
Birçok uzman C vitamini ve kızılcık suyunu önerir ancak bu da iyileşmeye giden en hızlı yol değildir. Kızılcık suyu yüzde 10-30 kızılcık ve çok miktarda şeker içerir. Şekerli ortamlar bakteriler için uygun olduğundan dolayı şeker mümkün olduğunca az alınmalıdır. Tatlandırılmamış kızılcık suyu kullansanız da kızılcık oranı düşük olacaktır ve genellikle katkı maddeleri içerecektir. Ne yapabilirsiniz?
Tek kurtuluş kızılcık çayı. Yalnızca kızılcık; şeker yok. Zaten C vitaminine sahip olan kızılcık ile basit ve etkili tedavi mümkün. Çayların güzel yanı da bu!.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar